אאא

עשרות פורעים פלסטינים נכנסו הלילה (מוצ"ש) לאחד המקומות הקדושים לעם היהודי, קבר יוסף שבשכם, התפרעו במקום וגרמו לנזק רב למתחם.

בין היתר, הפורעים הציתו את חדרי המתחם שברו את המצבה שעל הקבר, הציתו את המקום, גרמו נזק לנברשת ניפצו את מיכל המים וכן שברו את ארון החשמל במקום.

יצוין כי הרס זה מתרחש שבע שנים לאחר שהוצת קבר יוסף ב 2015, אז מועצה אזורית שומרון הכניסה צוותים משלה בכדי לשפץ ולתקן את המקום הקדוש. 

יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ איתמר בן גביר, אמר בתגובה: "ראש הנחש הם אנשי הרש"פ שמחממים, מסיתים שותפים פעילים בטרור ופוגעים בקודשי ישראל. אם הייתה ממשלה בישראל היא הייתה צריכה לצאת למבצע ענק בתוך שטחי הרש"פ ולמחוק את ממשלת אבו מאזן- ממשלה של מחבלים טרוריסטים ששופכים דם יהודי ופוגעים בקודשי ישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיב בזעם להרס: "זהו מעשה שאין יהודי שלא יזדעזע ממנו, הרס אחד המקומות הקדושים לעם היהודי, רגע לפני חג הפסח חג החירות, דבר שקורה אך ורק משום שמדינת ישראל הפקירה את אחד המקומות הקדושים לעם היהודי "לשמירתה" של הרשות הפלסטינית העבריינית.

"אנחנו דורשים להחזיר לאלתר את צה"ל לקבר יוסף, על עם ישראל במדינתו הריבונית לשמור על קודשיו. את המעשה שנעשה הלילה על כל בן תרבות לגנות, זוהי פגיעה לא רק בנכס צאן ברזל של העם היהודי אלא פגיעה באתר היסטורי בן אלפי שנים. על מדינת ישראל להחזיר את צה"ל למקום ואת ישיבת עוד יוסף חי.

"פעם נוספת הברברים מהרשות הפלסטינית מראים את פרצופם האמיתי: דאעש. הרשות הפלסטינית היא משענת קנה רצוץ במקרה הטוב והגורם לטרור בכל רחבי הארץ ולברבריות בקבר יוסף כפי שאנחנו רואים עכשיו פעם נוספת".