אאא

יום הולדתו ה-120 של הרבי: שלוחי חב"ד בתל אביב הוזמנו היום (ראשון) לעיריית תל אביב, שם הוכרז על יום חינוך לכבוד הרבי והוקראו פרקי תהילים לזכרם של הנרצחים בפיגוע הקשה בסוף השבוע. שליח חב"ד בחרקוב, ריגש את המשתתפים

למקום, הגיעו עשרות שלוחי חב"ד המתגוררים ופועלים בתל אביב, כאשר את המעמד הנחה הסטריקן, קובי אריאלי והשתתפו בו גם נציגי העירייה, בפתח הכינוס, קראו הנוכחים פרקי תהילים לזכר ולרפואת הנפצעים והנהרגים בפיגוע ביום חמישי בתל אביב.

שליח חב"ד בתל אביב הרב גרליצקי, שהגיע לשליחות בעיר לפני למעלה מארבעים שנה, סיפר: "לפני 120 שנה זכינו שירדה לעולם נשמתו הגדולה של הרבי בכדי להרים את קרן עם ישראל בעולם ולהכין את כולנו לגאולה האמיתית והשלמה".

נתן וולך מבכירי העירייה הוותיקים סיפר. "אני כל פעם מחדש מתפעל מהמסירות של השלוחים, אמר וולך. "אני יכול להבטיח שכל זמן שאהיה כאן בעירייה אסייע לשלוחים. אתם ראויים לכך".

אורח מפתיע במעמד היה הרב מנחם מענדל מוסקוביץ, משלוחי חב"ד בחרקוב הבוערת, העיר השנייה בגודלה באוקראינה, שבנס גדול הצליח ברגע האחרון לצאת ולעלות לישראל. הרב מוסקוביץ תיאר את הרגעים הדרמטיים מרגע פרוץ המלחמה ועד ליציאה הניסית. "מיד אחרי שהופצץ בית העירייה שליד המוסדות של חב"ד במרכז העיר, קיבלנו טלפון מחב"ד העולמית שעלינו לעזוב עכשיו", סיפר השליח. "אני עכשיו מרצה הרבה באירועים ברחבי הארץ ומתאר מה פעלנו בחרקוב ומה עבר עלינו. מדהים כמה יש התעניינות בכל מקום בארץ. מרגש לשמוע מכולם את האכפתיות ואת הרצון של כולם להעניק ולתת. וביום הזה צריך להגיד שכל השליחות הזו היא רק בזכות הרבי".

אחרון הדוברים היה דובר העירייה איתן שוורץ. "בילדותי קיבלתי מחב"ד קומיקס על 'צבאות השם' ועד היום אני זוכר את המסרים החינוכיים שהיו שם ובפרט שכל יהודי הוא יהודי ועל המבט החיובי שצריך לתת לכל אחד".