אאא

קהילת חסידי ויז'ניץ בביתר עילית המונה כמה מאות משפחות סוערת בתקופה האחרונה בשל מאבק שמתנהל בקהילה בין אחד ממנהלי הקהילה, לבין מספר דמויות מרכזיות בחסידות ויז'ניץ הארצית, בהם דמויות מפתח בחסידות שמקורבים מאד לבית הרבי.

במסגרת המאבק שהחל לפני מספר חודשים, ניסו גורמים שונים במוסדות להדיח מתפקידו את מנהל הקהילה והעמותה בביתר עילית, צעד שגרר אחריו החלפת מנעולים, שליחת מכתבים ופשקווילים, ואפילו ניסיון להחליף את מכשיר הגבייה בכניסה למקווה הטהרה בבניין של החסידות ברחוב קדושת לוי בעיר.

לטענת גורמים בויז'ניץ ששוחחו עם 'כיכר השבת', הוחלט בהנהלת המוסדות הכלל ארצית בהתייעצות עם הרבי לעשות סדר ולשנות תפקידים בהנהלת המוסדות בביתר, בין היתר בשל חוסר שיתוף פעולה מצד ההנהלה וחלק מחברי העמותה בביתר עילית בשלל נושאים הקשורים לניהול השוטף של הקהילה ולנושאים כספיים.

מנגד, טוענים תומכי ההנהלה הקיימת, כי מדובר במאבק אישי שהחל לאור פיטוריו של אחד המנהלים החינוכיים בביתר, אשר מקורב מאד לבית האדמו"ר, ומאותו רגע החל מאבק עיקש להחליף את מנהל הקהילה אשר השקיע מכוחו לטובת בניית הבניין הגדול, ופיתוח המוסדות לשם ולתפארת בית ויז'ניץ, מבלי כל קשר לעניינים ניהוליים או כספיים.

כך או כך, הקהילה הויז'ניצאית בעיר מצויה בסערה שכללה בין היתר מעורבות של שוטרים שהוזעקו לפני כחודש למהומה שהתעוררה בכניסה למקווה, ואף החלפת חברי וועד העמותה ביממה האחרונה, צעד אשר יוביל ככל הנראה את המאבק למישור המשפטי.