אאא

פרסום ראשון: המשטרה עצרה שני צעירים ערבים בחשד שתקפו באלימות ממניע גזעני מפגינים חרדים במורדות שכונת גילה בירושלים, ביהמ"ש שחרר אותם למעצר בית.

כפי שדווח ב'כיכר השבת', אנשי 'העדה החרדית' ממשיכים להפגין במורדות שכונת גילה בירושלים, שם לטענתם חופרים קברים של יהודים כדי לסלול במקום כביש. המפגינים החרדים במקום טוענים כי מדי יום הם סופגים אלימות מצד המאבטחים והעובדים במקום. בתיעוד חדש שהגיע לידי 'כיכר השבת' נראה מאבטח במקום סוטר - לכאורה ללא שום סיבה - למפגין שעמד מחוץ למתחם העבודות. בתיעוד נוסף מהתקופה האחרונה נראה עובד נוסף בועט במפגין.

אתמול, בעקבות הפרסום ב'כיכר', עצרה המשטרה שני ערבים החשודים בתקיפת המפגינים, והבוקר הם הובאו לדיון בבית משפט השלום בירושלים שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בשישה ימים. השניים נחשדו בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש, היזק לרכוש במזיד ועבירות ממניע גזעני.

נציג המשטרה אמר בדיון כי התקבלו תלונות ממספר מתלוננים שביצעו מחאה ברחוב חי שאקי במורדות שכונת גילה, בעקבות חילול קברים, לטענתם, במקומות של אתר החפירה, ומסרו כי במהלך החפירה הותקפו על ידי מאבטחים במקום שהיכו אותם וגרמו להם חבלות ושברו משקפיים לאחד המתלוננים.

"לפי הסרטונים של המקום המשיבים זוהו והובאו לחקירה. המשיבים קושרים עצמם למקום ומוסרים כי עובדים במקום. בהתחלה אחד מהם זיהה את המשיב השני ולאחר מכן אמר שמטושטש ולא זיהה עצמו. הם אמרו שהיה בלגן ומשיכות של אנשים במקום והכחישו תקיפה".

בית המשפט, כאמור, שחרר את החשודים למעצר בית של חמישה ימים.