אאא

המאבק של בתי ספר ותלמודי תורה המשתייכים לזרם ה"ממלכתי חרדי", חבר הכנסת משה גפני, התבטא היום (רביעי) בכנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה בירושלים, כי יעשה הכל כדי להילחם בהם.

תחילה התייחס גפני לשר האוצר ליבמרן ואמר: "ועדת הכספים הפכה להיות בשנה האחרונה תת ביצוע של משרד האוצר, פקידי האוצר מחליטים לבדם מה לתקצב וכמה לתקצב, למי נותנים ולמי לא נותנים".

"נבחרי הציבור שנבחרו ונשלחו לשם - לא רלוונטים בכלל, השר והפקידים מחליטים, וועדת הכספים מאשרת. ליברמן הוא שר האוצר הכושל ביותר בתולדות מדינת ישראל. אין לו רזומה אחד שהוא יכול להגיד שהוא עשה מאז שנכנס לפוליטיקה חוץ מלהעלות את יוקר המחיה באופן דרסטי שכבר אי אפשר לחיות פה, אסור שהאיש הזה יהיה בין מקבלי ההחלטות במדינת ישראל וזה מה שאני עושה ופועל גם ברגעים אלו".

לאחר מכן התייחס גפנ לנושא המ"מחים ואמר: "אין מציאות של ממלכתי חרדי ולא תהיה, זה תרתי דסתרי, גם אם יש היום קצת זה ייפסק".

"אני מציע לכם קודם לא לכפות את דעתכם על הציבור החילוני שילדיהם לא לומדים היום גמרא ותנ"ך מה שלמדו עד לפני 20 שנה בכל בתי הספר, ואחר כך תבואו אלינו ותנסו לכפות על הציבור חרדי שילמד לימודי ליבה. אל תנסו לשנות אותנו כי לא תצליחו".