השיעור השבועי

יש סיכוי שאשנה את המזל שלי או שכך נקבע ועלי להשלים עם הגזירה?

אבל מהיכן צצו פתאום האנשים המוכשרים האלו, שעד לפני שנה היו בסך הכול עבדים פשוטים שהתעסקו בעבודות טיט ובניין? איך הם הצליחו לשנות את חייהם בצורה מוצלחת כל כך? (יהדות)

הרב יואב אקריש | כיכר השבת |
הרב אקריש

יש אנשים שקיבלו מזל בחיים - הקב"ה העניק להם חכמה, עושר, משפחה מוצלחת, אצלם בדרך כלל הכל הולך חלק. אבל אצלי, משהו תמיד מסתבך. כל שבוע נוחתת עלי בעיה אחרת ואני לא מפסיק להתמודד עם קשיים. אין לי מזל. האם אני יכול לשנות את המצב או שכך נקבע מלמעלה ועדיף שאשלים עם זה?

פרשת השבוע שלנו מפגישה אותנו עם דמויות מוכשרות במיוחד בעלי חכמה מופלאה של אומנות עבודת עץ מיוחדת, רקמה עדינה וצורפות בכלי זהב וכסף. הם מייצרים את המשכן שכולו היה שיא היצירה והיופי.

אבל מהיכן צצו פתאום האנשים המוכשרים האלו, שעד לפני שנה היו בסך הכול עבדים פשוטים שהתעסקו בעבודות טיט ובניין? איך הם הצליחו לשנות את חייהם בצורה מוצלחת כל כך?

למה אלוקים העניק דווקא להם את החכמה הזו? לפי מה הוא מחליט למי לתת מזל?

מסתבר שהייתה להם תכונה בסיסית שהיא זו שזיכתה אותם משמיים להצלחה וברכת ה' - הם היו חכמי לב. וזה בדיוק הכלי שמביא ברכה והצלחה משמים.

כשנכיר אותה חכמת הלב לעומק, נגלה שהיא מפתח שנגיש לכולנו ובעזרתו נוכל לפתוח גם את החיים שלנו, שתשרה בהם ברכת ה'. כך ההצלחה תתחיל להאיר פנים גם לנו.

הרב יואב אקריש בשיעור מאלף לפרשת תצווה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר