עסקת ווטסאפ פייסבוק הושלמה; השווי - 22 מיליארד דולר

שמונה חודשים לאחר שנסגרה עסקת הענק למכירת אפליקציית המסרים המידיים ווטסאפ לרשת החברתית הגדולה בעולם פייסבוק, השלימה היום (שני) החברה את המכירה, כך על פי הודעת פייסבוק. שווי העסקה זינק לכ-22 מיליארד דולרים, במקום 19 מיליארדי דולרים במקור

חיים אבני | כיכר השבת |
(צילום: שאטרסטוק )

הושלמה עסקת הענק: חברת פייסבוק המחזיקה ברשת החברתית הגדולה בעולם, ורכשה את אפליקציית המסרים המידיים ווטסאפ - הפופולרית מאוד, הודיעה כי עסקת הענק שהוערכה לפני כשמונה חודשים, בעת המכירה, בשווי של 19 מיליארד, אושרה סופית.

האישור הסופי התעכב עד עתה בעקבות הליכים בירוקרטיים במדינות רבות שנצרכו לאשר את העסקה, ולבדוק כי אין עבירות רגולטוריות וריכוזיות. אך עתה כאמור קיבלה פייסבוק את כל האישורים הנדרשים, ובכך הושלמה עסקת הענק.

כזכור, לפני כשמונה חודשים, בעיצומו של משא ומתן שניהלו באפליקציית וואטסאפ עם ענקית האינטרנט גוגל, הודיעה פייסבוק כי היא רוכשת את האפליקציה הפופולרית, בפרט בקרב המשתמשים הצעירים, אשר על פי מחקרים ופילוחים שונים החלו לנטוש את הרשת החברתית פייסבוק, בין היתר לטובת אפליקציית ווטסאפ.

העסקה שנחתמה אז, הוערכה בשווי של עד 19 מיליארד דולרים, סכום חסר תקדים לאפליקציה וללא היגיון מסחרי ברור. אך כעת, לאחר שבחודשים האחרונים חלו עליות בשער מניית חברת פייסבוק, שווי העסקה עומד על סכום של לא פחות מ21.8 מיליארדי דולרים. מכיוון שרוב סכום העסקה מבוצע על ידי העברת מניות של החברה, למייסדי ווטסאפ.

WhatsApp של Google?

בתוך כך, דיווחים המגיעים בימים האחרונים, מלמדים כי ענקית האינטרנט גוגל מתכוננת לבנות ולהשיק שירות מסרים מידיים אשר יתחרה ראש בראש מול ווטסאפ. לאחר שכאמור כשלה בניסיון לרכוש את האפליקציה בתחילת השנה.

על פי הדיווחים, גוגל עובדת על האפליקציה, אשר תושק קודם בשוק ההודי. שם גם מתכוונת החברה להתחיל למכור בקרוב את מכשירי הסלולר המוזלים שלה, אנדרואיד One. ולא מן הנמנע כי המכשירים המוזלים יגיעו עם אפליקציית המסרים המידיים החדשה, כשהיא מותקנת כברירת מחדל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר