מי יתמנה ליו"ר בנק הפועלים?

המתח בבנק הפועלים עולה. שני מועמדים על קו הגמר לתפקיד יו"ר הבנק במקום דני דנקנר. ההצעות נבחנות בימים אלו

בנק הפועלים. צילום: פלאש 90

שמות רבים עלו בבורסת השמות למחליפיו של דני דנקנר יו"ר בנק הפועלים. דוד ברודט, יורם טרובוביץ´, יוסי בכר ויעקב פרנקל, דני גילרמן ואפילו בייגה שוחט. כל אחד מהם קובע ברכה לעצמו, וכל אחד מהם מתהדר ברזומה מכובד. למרות הכל, נשאר בנק הפועלים עם שני מועמדים שיוגשו לחוות דעתו של רוני חזקיהו, המפקח על הבנקים, עם סיכום הפשרה בין הבנק הגדול במדינה ובנק ישראל.

יאיר סרוסי ורונן בראל הם שני המועמדים שצלחו את כל המהמורות והגיעו אל קו הגמר. השניים מקובלים על בעלת השליטה בבנק ונמצאו מתאימים על ידי הדירקטוריון.

בראל הוא יו"ר "ארנסט אנד יאנג ישראל", הנחשבת לפירמת רואי החשבון הגדולה בישראל. יאיר סרוסי הוא נציג מורגן סטנלי בישראל וכבר היה בעבר דירקטור בבנק הפועלים.

סרוסי (54) התחיל במשרד האוצר, היה ראש נציגות האוצר בארה"ב, ומונה אחרי כן למנהל פעילות ההשקעות בישראל של מורגן סטנלי. הוא משמש כדירקטור בחברות, יו"ר ועדת ההשקעות של מבטחים הוותיקה, הנמצאת בניהול המדינה ויו"ר ושותף בקרן מזנין עם דן טהורי וצחי קינן.

בראל (47) כיהן כשבע שנים בתפקיד מנכ"ל ´ארנסט אנד יאנג´, ולפני כשנתיים החליף את היו"ר הוותיק יצחק פורר. בראל נחשב מומחה בהתנהלות חברות ציבוריות ומוביל מדיניות ממשל תאגידי, בדיוק החוליה החלשה בבנק הפועלים אליבא דבנק ישראל.

רונן בראל ויאיר סרוסי הם כרגע שני המועמדים היחידים לתפקיד יו"ר בנק הפועלים. שניהם הוצעו על ידי בעלת השליטה, שרי אריסון, ורק שניהם מצויים היום במסלול הבדיקה של המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, האמור להחליט ולאשר את המינוי. כעת מבצע בנק ישראל "בדיקה מקדמית" לגבי התאמתם לתפקיד. כאשר תסוכם הפשרה בעניין סיום תפקידו של היו"ר הנוכחי, דני דנקנר, תוגש מועמדותם רשמית. המו"מ על הפשרה בין הבנק לבנק ישראל נמצא בשלביו האחרונים. נקודת המחלוקת העיקרית היא איך להעביר את דנקנר מתפקידו מבלי לפגוע בכבודו. ההצעה שנבחנת היא למנותו לתפקיד פיננסי כך שהמינוי יבהיר כי הוא כשיר וראוי לכל תפקיד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר