כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
שקדו על לימודם

"ישיבת בין הזמנים" במוסקבה ננעלה; תיעוד

עשרות תלמידי ישיבות שקדו על התלמוד בימי בין הזמנים בבית הכנסת "מארינה רושצ'ה"; ב"איסרו חג" נערך כינוס תורה בראשות הרב הראשי ולמחרת מסע מרתק לעיירת ליובאוויטש (חרדים)

(צילום: לוי נאזרוב / ש. אשכנזי)

מחזה מפעים ומרגש, נגלה לעין כל מי שנכנס בחודש ניסן זה שחלף, אל היכל בית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" שבמרכז מוסקבה, למראה עשרות ה'תמימים', תלמידי הישיבות הקטנות והגדולות שבעיר, השוקדים על לימודם החל משעות הבוקר המוקדמות, בסדר לימוד מסודר ומתוכנן בחסידות, תפילה במתינות, ארוחת בוקר, לימוד גמרא, הלכה ועוד.

המראה היה משובב-לב, ובמיוחד להורים שידעו וראו את בניהם מקפידים מיוזמתם האישית על שינה וקימה בזמן, וכל כולם שקועים בתורה הקדושה ובסדרי ישיבת בין הזמנים, שהשפיע כמובן אף על העזרה הרבה הנצרכת על ידם בהכנות הגדולות לקראת החג הפסח.

ביום "איסרו חג" נערך בידי מארגני ישיבת בין הזמנים "כינוס תורה", כתקנתו הקדושה של הרבי מליובאוויטש זי"ע, לערוך כינוסי תורה לאחר ימי החגים. ואכן רבים מבני הקהילה הצטרפו ובאו לשעות של עונג רוחני, שהושמעו מפי הרבנים: הרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר, הדיין הרב ישראל באראנבום, מזכיר הרבנות הראשית לרוסיה הרב זלמן שמעון הכהן דערען, מנהל הקהילה היהודית במוסקבה הרב מרדכי ויסברג, ונציג האברכים הרב ברוך גולדנברג - שכל אחד מהם, העלה סוגיה מרתקת מהלכות הפסח וריתק את קהל השומעים.

בסיומו של הכינוס, ובמעמד הרב הראשי, נערכה הגרלה על דולר שהתקבל מידיו הקדושות של הרבי מליובאוויטש זי"ע, ובה השתתפו תלמידי ישיבת בין הזמנים. הזוכה המאושר בגורל, קיבל את הדולר מיוזם ומנהל הישיבה הרב שאול דייטש, שהודיע באותה הזדמנות לבחורים, על מתנה מיוחדת לתלמידים שהתמידו וזכו כאות הצטיינות במסע מיוחד למחרת יחד לעיירת ליובאוויטש, לסדר לימוד חסידות, תפילת שחרית, סדר ניגונים ותפילות באוהל על הציונים הקדושים, ואף בהתוועדות חסידית עם האורח הצדיק מלנינגרד הרה"ח ר' יצחק קוגן.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר