כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בשיתוף עיריית לוד

יחידה-360: חפ"ק חירום וגמ"ח אבלים נחנך לע"נ הקדוש שנרצח בפיגוע באלעד

בלוד נערך טקס השקת גמ"ח אבלים וחפ"ק חירום ע"י 'יחידה-360' - מערך הסיוע הלאומי, לזכרו ולע"נ של הקדוש מאיר אורן בן יפתח הי"ד, שנרצח לפני כשנה וחצי בפיגוע הקשה באלעד, בצאת יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל (חרדים)

פתיחת החפ"ק שהוקם ע"י יחידה 360 ועיריית לוד (צילום: באדיבות המצלם)

את המעמד שנערך בחזית בית עיריית לוד, כיבדו בנוכחותם: ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, רבה הראשי של לוד הרב שמעון מאיר ביטון שליט"א, מפקד משטרת לוד סנ"צ ששי שלמה, חבר המועצה עמרי סער, יו"ר 'יחידה-360' ישראל מורגנשטרן והמייסד חזי שבקס, מפקד היחידה אלחנן רוט ומפקדי הצוותים של מרחב שפלה.

עליזה בן יפתח תחי' - אמו של הקדוש, רעייתו נופר ואחיו של אורן הי"ד, שתרמו עבור הגמ"ח והחפ"ק שישמשו את משפחות האבלים בלוד, גזרו יחד עם המכובדים את הסרט ובכך חנכו את הפעילות המבורכת.

בחפ"ק של גמ"ח האבלים יקבלו המשפחות האבלות סיוע בעת ימי ה'שבעה', עם כיסאות נמוכים לאבל וגבוהים למנחמים, ספסלים ושולחנות וכן סידורים ועוד.

הנגרר עם חפ"ק חירום שנחנך בטקס ישמש כחדר בקרה של פעילות הצוותים בשטח תוך שיתוף פעולה עם שאר כוחות הביטחון וההצלה באירועי חירום ואיתור נעדרים. החפ”ק כולל ציוד תאורה, ציוד שטח ומחשוב מתקדם.

"אנו שמחים שהעיר לוד ממשיכה ומשתפת פעולה עם 'יחידה-360' וזאת אחרי פעילות רבה שעשינו יחדיו בתקופת הקורונה", אמר היו"ר – ישראל מורגנשטרן.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו הודה ל'יחידה-360' ולמשפחת בן יפתח על החסד שהם עושים ובכך מנציחים את בן משפחתם שהיה אהוב על תושבי לוד וסיפר על שיתוף הפעולה ההדוק של העירייה ומתנדבי היחידה לאורך כל ימות השנה בליווי משפחות, סיוע בזירות אסון ואיתור נעדרים, ראש העיר ציין כי ברגעים אלה מקיימים מתנדבי היחידה חיפושים אחר נעדר תושב העיר.

רבה הראשי של העיר הרב ביטון שליט"א ברך על היוזמה ואמר לראשי היחידה, "אתם יחידה מיוחדת שאכפת לה מכל אחד פה בעיר, יחידה צבאית של אהבת ישראל".

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר