האדמו"רים דנו בגיוס

לראשונה בישיבת המועצת: המצב הביטחוני הרגיש

בנוכחות חלקית של אדמו"רים, דנו חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בחוק הדיחוי מגיוס המתגבש בימים אלו מאחורי הקלעים, במקביל למצב הביטחוני הרגיש (חסידים)

ישראל כהן | כיכר השבת |
האדמו"ר מצאנז בכניסה לכינוס (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

גדולי האדמו"רים, חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, התכנסו הערב (ראשון) בבית הוועד הפועל העולמי של התנועה ברחוב שומר הכותל בירושלים.

ל"כיכר השבת" נודע, כי בכינוס הזכירו האדמו"רים את החשש מפני המציאות הביטחונית בדגש על כך שמדובר בתקופה רגישה במיוחד, אולם עמדו על כך שיש לקדם את חוק הגיוס ברגישות ובנחרצות יחדיו, מתוך דאגה אמיתית ללומדי התורה, תלמידי הישיבות הקדושות.

יצויין, כי חברי הכנסת מנחם אליעזר מוזס וישראל אייכלר חברים בוועדת חוץ וביטחון, כך שהם נחשפים באופן שוטף לנושאים ביטחוניים רגישים. במקביל, סגן השר יעקב ליצמן בקיא בפרטי העניינים, כתוצאה מחברותו בממשלה.

אל הכינוס הגיעו האדמו"רים מגור, צאנז, ויז'ניץ, באיאן, סערט ויזניץ ומודזי'ץ, כמו גם סגני השרים והח"כים יעקב ליצמן, מאיר פרוש, מנחם לייזר מוזס וישראל אייכלר, וכן חנוך זייברט.

מהכינוס נעדרו חמישה אדמו"רים: האדמו"ר מבעלזא - עקב שהותו למנוחה בקרית יערים טלז סטון, עם שובו מחו"ל ביום שישי, האדמו"ר מביאלא שנשאר בצפת, האדמו"ר מסלונים, האדמו"ר מויז'ניץ (מרכז) - עקב חולשה, והאדמו"ר מסאדיגורה - השוהה כעת בארה"ב.

במרכז הכינוס דנו כאמור האדמו"רים בחוק הדיחוי מגיוס, המתגבש בימים אלו מאחורי הקלעים, בישיבות חשאיות של וועדה מוסמכת מטעם משרד הביטחון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר