ישראל במלחמהישראל במלחמה
פרסום ראשון

יוצא לקרב: ביאליסטוצקי הדפיס עיתון עם גרסתו

קרב חייו: צבי ביאליסטוצקי, האיש שאילץ את בכירי הדיינים החרדיים לבוא לבית-המשפט, הוציא-לאור עיתון "שומרי אמת" - בו הוא מציג את גרסתו. העיתון הופץ אמש ברבבות עותקים בריכוזים החרדיים. "כיכר השבת" מביא בפרסום ראשון עמודים נבחרים מהעיתון המחוצף שממשיך להרים את ידו נגד עולם הדיינות (עיתונות)

ישראל אהרון | כיכר השבת |
עמוד השער של העיתון החדש (צילום: כיכר השבת)

צבי ביאליסטוצקי, האיש שאילץ את בכירי הדיינים החרדיים לבוא לבית-המשפט, הוציא-לאור עיתון "שומרי אמת" - בו הוא מציג את גרסתו.

העיתון הופץ אמש (חמישי) ברבבות עותקים בריכוזים החרדיים.

בעיתון החדש, מפרט ביאליסטוצקי את "הגרסה המלאה", כשהוא ממשיך לפקפק בבית-הדין. לאורך כל העיתון, הוא מוצג בתואר "הרב", לא פחות.

לידי "כיכר השבת" הגיעו עמודים נבחרים מהעיתון המחוצף שממשיך להרים את ידו נגד עולם הדיינות.

להלן קטעים מ"דבר המערכת": "לא יום שמח הוא לנו. אין כאן שמחה, לא שמחה לאיד, לא שמחת נקמה, ואפילו לא שמחת עניים. הדבר היחיד שיש כאן הינו הכורח. כורח המציאות. כורח של אדם העומד עם גבו אל הקיר, כורח של איש שקם בבוקר וזועק בקול רם על העוול שנעשה לו, על הנזק הכספי שנגרם לו, ועדיין נגרם בכל יום שחולף.

"בניגוד למה שמנסים לספר לנו אותם אלו המפחדים לומר בקול רם את האמת, האמת שאותה רבים מהם יודעים וחושבים, הרי השאלה שעל הפרק, אינה למרבה האבסורד סוגיית הרצון לדון בדין תורה. זו מתברר, כלל אינה מוטלת בספק.

"הסוגיה האמיתית שעל הפרק, הינה דווקא הפוכה לחלוטין: האם דיינים באשר הם כפופים לדין תורה, האם הם חייבים ליתן דין וחשבון על מעשיהם, האם עוול שגרם אדם הנושא בתואר "דיין" אינו כפוף לכל דיני ממונות, על כספים שנטל, על נזקים שגרם, על מעשים מזיקים שביצע.

"ואין המדובר על נזקים שנעשו על ידי פסק דין מוטעה, אלא על מעשים שאינם כלל במסגרת הדין לפניו. דירה שהייתה מושלשת בידיו לצורך השלמת בניין, ניטלה שלא כדין ונמסרה לצד אחר, צד שאף לא חתם בפניו על בוררות.

"זוהי בעצם תמציתה של השאלה הציבורית האמיתית הראויה כעת לדיון: האם אדם הנושא בתואר דיין, או אפילו אב בית דין, או ראש אבות בתי הדין, או רב ראשי, או ראש גולת ישראל, או רבן של כל בני הגולה - הינו אדם החסין מביקורת, חסין מקריאה לדין תורה, חסין מהתמודדות עם עובדות, חסין מהסקת מסקנות, האם האדם הקורא לו לדין תורה נקרא מחלל ה', והאם מי שנאלץ לקרוא לו בשל כך לבית משפט – אחר שסירב להתדיין בדין תורה, יחשב בשל כך למרים יד בתורת משה?! דיון בבתי משפט אסור בתכלית האיסור. אולם המציאות מראה, כי לצערנו ולבושתנו, הדיונים הללו מתנהלים מדי יום, תמידים כסדרם.

"גם באותו יום של הדיון בצו המניעה, התנהל דיון בערכאות בעניין החינוך העצמאי, הרא"י לייזרזון דרש מהצד שכנגד בבית המשפט, להעביר הדיון לדין תורה, ואלו שכנגדו, הצד המונחה ע"י הרב סילמן, סירב בתוקף".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר