כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
צפו במגיד הנודע

הרב ג'ייקובסון בהצעה מיוחדת: כך תוכל לדעת את כל התורה

המגיד הנודע הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון מסביר את סודו הגדול של הספר ואת הדרך בה יוכל כל אחד, בכל רמה, לרכוש את הבקיאות המקיפה בתורה (TV)

דוד הכהן | כיכר השבת |
הרב ג'ייקובסון (ללא קרדיט)

הרב ג'ייקובסון בשיעור מיוחד עם הזדמנות פז: לכל אחד, ולא משנה מה רמת ידיעותיו והבנתו בתורה, יש את ההזדמנות ללמוד בקלות את כל התורה, ולקבל ידע מקיף בכל תחום ותחום בתורה בצורה מסוכמת ומגובשת, שמאפשרת לזכור היטב.

הדרך היא על-ידי לימוד חיבורו הגדול של הרמב"ם, 'משנה תורה', שבלימוד קל של פרק יומי אפשר לסיימו בתוך שלוש שנים, ובלימוד של שלושה פרקים ביום אפשר לסיימו בתוך שנה אחת.

הרמב"ם הכניס את כל התורה לפרטיה בספר אחד ותמציתי. המשנה, התלמוד הבבלי, התלמוד הירושלמי, ספרי הגאונים, המכילתא והמדרשים - כולם מסודרים ומתומצתים בספרו של הרמב"ם. הלומד את הספר ייצא עם ידיעה מקיפה בכל הנושאים בהם עוסקת התורה שבעל פה.

ספרו של הרמב"ם מצטיין גם בסדר המופלא והמדויק בו סידר הרמב"ם את כל התורה, ממנו יכול כל לומד לקבל גישה נכונה וללמוד איך לחשוב ולסדר דברים.

ספר הרמב"ם מעורר גם רגש וחוויה במצוות השם ובלימודן והופך את קיום כל המצוות לחיות ומרגשות.

הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון מסביר את סודו הגדול של הספר ואת הדרך בה יוכל כל אחד, בכל רמה, לרכוש את הבקיאות המקיפה בתורה, לקראת יום ראשון ב' באייר בו ייפתח מחזור הלימוד החדש בספר, ובו ניתנת לכל אחד ההזדמנות ללמוד את כל התורה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר