מנכ"ל בנק פאג"י נפרד ממרן הרב עובדיה יוסף

"שר וטפסר גאון הגאונים ותפארת הרבנים אשר כמעט ניתן לומר עליו שכל תלמידי החכמים שבמזרח כולם מפרותיו ומתלמידיו" • מנכ"ל בנק פאג"י, ינון שוויקה נפרד ממרן זצ"ל (מיוחד)

ינון שוויקה | כיכר השבת |
מנכ"ל בנק פאג"י ינון שוויקה (צילום: כיכר השבת )

הלא תדעו כי שר וגדול נפל היום בישראל . ויהי בישורון מלך בהתאסף ראשי עם יחד שבטי ישראל הקים ה' לנו רועה ברחמיו הנהיג את העדה ועל מבועי מים ניהלם השקם והרוום תורה ומוסר.

ומפיהם דבר לא חסר, בספריו המאירים לארץ ולדרים, כזוהר ספירים, בעיונים ישרים.

אמרים זכים וברים, מי בא בגבולו, מי זה אשר עמד מולו, בצאתו למלחמתה של תורה, חרבו אזר בגבורה,

וחגר כוחא דהיתירא, חציו שות שתו השערה, לבאר בדעת ובסברא, זו תורה וזו שכרה, אשר יעיד כל נברא,

גם אם יכסו את השמש בכברא, לא יוכל מאן דהוא לבטל מורשתו הכבירה, ולא מלך בלבד הקים ה לנו אלא מלך וחכם פרנס ואיש על העדה היודע להלוך כנגד רוחו של כל אחד ואחד.

אשר הוציא לפניהם ואשר הביא לפניהם שולחן ערוך פתורא חדתא ומנרתא טבתא על שולחנו הטהור אתכא דמרן סמכינן והגיש והנגיש את דבר ה' זו הלכה, לכל אחד ואחד עד שהיו הדברים ערבים בפי כל הבריות כצוף דבש אמרי נועם מרפא לנפש ומתוק לעצם.

והנה היום בא בוער כתנור ופתע פתאום שקעה החמה ובא השמש בצהריים שוד ושבר בגבולים וכל בית ישראל בוכים את השריפה אשר שרף ה'.

כל בית ישראל ממש גדולים וקטנים חכמים ושאינם חכמים גאוני עולם ומצוקי ארץ עם דלת העם כולם כאחד נקבצו ובאו לחלוק כבוד לרב רבנן ומר מרן רבן של כל בני הגולה.

שר וטפסר גאון הגאונים ותפארת הרבנים אשר כמעט ניתן לומר עליו שכל תלמידי החכמים שבמזרח כולם מפרותיו ופירי פירותיו תלמידיו ותלמידי תלמידיו הם.

הוא אשר החזיר עטרה ליושנה, הוא אשר עשה שלא תשתכח תורה מישראל, ואם על מלך הדיוט אמרו חכמים מלך שמת יש נו תמורתו, שהרי כל ישראל ראויים למלכות חכם שמת אין לנו כיוצא בו.

אנן מה נעני אבתרייהו? מה נענה ומה נאמר על ראש השלישים ואביר הרועים עטרת החכמים ונזר הפוסקים אבי הדרשנים אבי יתומים ואלמנות.

מי ראה כזאת מי שמע כאלה המונים המונים רבי רבבות מתייפחים ודמעתם מוחים אבא אבא אבי אבי, ותרופה אין להביא, הצרי אין בגלעד אם רופא אין שם כי אם מדוע לא עלתה ארוכת בת עמי?

הן עתה לפניו רגזה ארץ רעשו שמים שמש וירח קדרו וכוכבים אספו נגהם לבשו שמים קדרות ושק הושת כסותם ויהי לאבל כנורנו ועוגבנו לקול בוכים. הורם הנזר הוסרה העטרה ,עטרת ספרד אשר שבה לזוהרה, עתה שבה אל יוצרה, והותירה דור יתום משווע לעזרה, מי יתיר עגונה מכבלי מאסרה,

מי ישמע אביון בבכיו הנורא, מי ישלח מזור בתשובתו הרמתה , איה בעולם ראש ישיבה או ריש מתא, שיהא רבן של כל ישראל פרשנדתא, משמת רבינו בטלו זרועי החכמה מי כמוהו מורה תורה לנו הנחלת , נשאל מיוצר כל אשר באברהם בחרת, הבט לברית עם זו יצרת, אל תתן נחלתך להיות רק למטה, ראה כי עמך הגוי הגדול הזה משתחוה אל מול הדרת חכמים אשר בם בחרת, וחיש לגואלו כאשר נשבעת, בעתה אחישנה הנה באה ונהייתה!

הכותב בצער

ינון שוויקה- מנכ"ל בנק פאג"י

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר