גם היום נהגי 'אגד תעבורה' שובתים

שביתת נהגי 'אגד תעבורה' נמשכת גם היום, זאת כמחאה על תנאי העסקתם ועל כך שלטענתם החברה מסרבת להגיע להסכם. בפנים: רשימת הקווים השובתים (חדשות, רכב)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
(צילום: shutterstock)

נהגי 'אגד תעבורה' החברים בארגון 'כוח לעובדים' פתחו גם הבוקר (שני), בשביתה ובעקבות כך נרשמו עיכובים ושיבושים בקווי החברה למרות שההנהלה שכרה נהגים חלופיים.

בעיר אלעד השביתה אינה מתקיימת וזאת לאור פעילות העירייה. בוועד העובדים תקפו את ההחלטה שלא לקיים גם בעיר הזו את השביתה, אולם בעירייה דחו את טענותיהם ואמרו כי הדאגה לאזרח חשובה לפני הדאגה לנהגים.

קווי החברה ששובתים: כל הקווים העירוניים באשכול נתניה, כל הקווים העירוניים באשכול אלעד וכן הקווים מאלעד לירושלים, בני ברק, תל אביב, פתח תקווה והקו לצומת קסם וראש העין.

באשכול עוטף ירושלים שובתים הקווים הבאים: קווי מבשרת - שירות פנימי ולירושלים, קווי גבעת זאב - שירות פנימי ולירושלים, קווי מעלה אדומים - שירות פנימי ולירושלים, קווי ישובי בנימין - שירות פנימי ולירושלים, קווי ישובי השומרון - שירות פנימי ולירושלים, קווי מודיעין - לישובים מטה בנימין.

עוד קווים ששובתים: אשכול שפירים - הקו המהיר לירושלים - קו 100, 101, 102. באשכול אשדוד כל הקווים העירוניים, באשכול אשקלון וצפון הנגב כל הקווים העירוניים, וכן הקווים לאשקלון, שדרות, נתיבות, אופקים, קריית גת וקריית מלאכי. מועצה אזורית אשכול קו אזורי שער הנגב והקווים הבינעירוניים, אשקלון - באר שבע, אשקלון - קרית גת ואופקים - אשקלון.

העובדים השובתים טוענים כי לאחר 6 חודשים של מו"מ להסכם קיבוצי חדש, הנהלת החברה מסרבת להגיע להסכמות עם נציגיהם.

לטענתם, הנהלת החברה מציעה להכניס שינויים בהסכם הקיבוצי שייכנסו לתוקף רק לאחר החלטת משרד התחבורה לממן תוספת שכר לנהגים. לפי הוועד, ההנהלה מתעקשת כי ללא השתתפות של המדינה ב-100 אוז מעליית השכר לשיעור של 39 שקלים לשעה לעומת 32.6 שקלים כיום, החברה תוריד את תוספות השכר המוצעות כיום.

לא ברור עתה מה הם הצעדים הבאים בהם ינקטו העובדים, אך אלו רומזים כי תיתכן שביתה נוספת באם דרישתם לא תיענה.

מנכ"ל אגד תעבורה, גדעון מזרחי, אומר בתגובה להודעה של ועד העובדים כי "הפערים בין הצדדים לא מצדיקים שום שביתה, במיוחד לא שביתה של יומיים המתחילה ביום ראשון. יש קו ברור שמבדיל בין שיפור תנאי העובד לבין פגיעה בחברה והקו הזה נחצה. הגיע הזמן של הוועד לגלות בגרות ולסיים את סכסוך העבודה הזה באופן ראוי, שימנע פגיעה מיותרת בעשרות אלפי נוסעים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר