הטנק הידרדר והתלקח

בן 20, מבית שמש: סמל אליהו דרורי נהרג

במהלך פעילות מבצעית נגד מבריחים באיזור ניצנה, בליל שבת, התדרדר טנק מגובה 4 מטרים. פגז התלקח ובתוך הטנק פרצה שריפה. הנהג - סמל אליהו דרורי נהרג ושלושה חיילים נפצעו (צבא וביטחון)

סמל אליהו דרורי ז"ל (צילום: מתוך ynet)

במהלך פעילות מבצעית שנערכה אתמול (שבת קודש) באזור ניצנה, נהרג סמל אליהו דרורי ז"ל, לוחם בעוצבת "ברק", בן 20 מבית שמש. הלוויתו תערך היום בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

דרורי נהרג כתוצאה מהתדרדרות טנק, במהלך פעילותאחרי גילוי ניסיון הברחה ממצרים. כתוצאה מההידרדרות, פרצה אש בתוך הטנק עקב התלקחות פגז.

בעקבות ההתלקחות נהרג דרורי ושלושה לוחמים נוספים נפצעו ואושפזו בבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע. שניים מהפצועים במצב קשה וחייל נוסף במצב קל. לא נשקפת סכנה לחייהם.

דרורי, בוגר ישיבת שעלבים. הישיבה ואיגוד ישיבות ההסדר פרסמו הודעת אבל בה נאמר כי "אליהו היה 'בן עליה'. מיום הגיעו לישיבה בניין האישיות היה מטרתו העיקרית. בכל יום היה חשוב לו להתקדם ולהתעלות. הייתה בו כנות ועבודה לעומק בבחינת הישגיו ובכלל. אליהו היה מלא שמחת חיים ובעל לב זהב. הצוואה שהשאיר לכולנו - להמשיך ולהתקדם עוד ועוד כל הזמן בבניין האישיות ובבניין התורה למען העם והארץ".

מהתחקיר הראשוני עולה כי במהלך ליל שבת, בעקבות זיהוי תצפיות, התבצע שיבוש הברחה על ידי גדוד הקרקל בחלקו הצפוני של הגבול עם מצרים. זמן מה לאחר שיבוש ההברחה ועל מנת לנסות לבצע הברחה בשנית, החלו המבריחים לחבל בתשתיות ביטחוניות. כתוצאה מכך, הוקפצו כוחות למרחב הגבול, על מנת לממש את משימת ההגנה.

בין הכוחות שהוקפצו, הוקפץ גם טנק של גדוד 74. בדרכו לעמדה, סטה הטנק מהציר והתדרדר ממדרון בגובה של כ-4 מטרים בנחל ניצנה, זאת למרות שהטנק אמור להסתדר גם בשיפוע שכזה.

לאחר ההתדרדרות התלקחה שריפה בתוך הטנק בעקבות התלקחות של פגז, והופעלה מערכת כיבוי האש של הטנק, שהצילה את החיילים שנותרו בחיים לאחר ההידרדרות. כתוצאה מהאירוע נהרג נהג הטנק - עדיין לא ברור אם בגלל השריפה או שמא נחנק מחומרי הכיבוי, ונפצעו שלושה חיילים נוספים בדרגות פציעה שונות.

מדובר צה"ל נסמר כי "בעקבות האירוע הנחו מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, ומפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, על הקמת צוות תחקיר מומחים בראשות ראש תחום חיל שריון, אלוף-משנה יאיר אור, במקביל לחקירת מצ״ח המתקיימת בנושא והמשך התחקיר הפיקודי. האירוע ייבדק וייחקר לעומקו, והלקחים ממנו יופקו בהתאמה למסקנות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות