דובר צה"ל נכנס לתפקידו בטקס רשמי

לאחר עיכוב בשל המצב הביטחוני, נכנס לתפקידו תא"ל הדי זילברמן בטקס רשמי במקומו של תא"ל רונן מנליס שסיים את תפקידו לאחר שנתיים וחצי ופרש מהצבא לאזרחות (צבא)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
דובר צה"ל החדש תא"ל הדי זילברמן (צילום: דובר צה"ל)

דובר צה"ל מוסר כי היום (ראשון), נכנס לתפקידו כדובר צה"ל תת-אלוף הדי זילברמן. טקס החילופים נערך במחנה "אביב", במעמד ראש אגף המבצעים, אלוף אהרון חליוה, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

תת-אלוף הדי זילברמן מחליף בתפקידו את תת-אלוף רונן מנליס, אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים וחצי האחרונות.

דובר צה"ל היוצא, תת-אלוף רונן מנליס התייחס לתקשורת הישראלית בנאומו ואמר: "על אף הניסיון לטעון אחרת התקשורת המסורתית עדיין פה ולשמחתי היא חיה ובועטת. יש בישראל תקשורת חזקה, עצמאית, חופשית וטוב שכך. ישנה גם תחרות בין כלי התקשורת, ותחרות היא דבר בריא, אלא אם היא חוטאת למטרה. לעיתים עמדתי בפני פרסומים שבהם המרדף אחר הכותרת עלה על הצורך בדיוק. אנחנו כולנו מחויבים לעובדות, גם אם הן מקלקלות סיפור. מי שבוחר לפעול אחרת נוהג בחוסר אחראיות, זה מצב לא סביר ואסור להשלים אתו".

מנליס התייחס גם לתחרות שבין כלי התקשורת ואמר, "חרטנו על דגלנו את השקיפות, ענייניות ושוויוניות, נכון זה לא מושלם אבל עשיתי הכל שכגוף דוברות ממלכתי נקפיד על הכללים האלו כמה שיותר. גם כשהתנגשו חזיתית עם מושגי יסוד בתחום הדוברות- רייטינג, שער, בלעדיות. ידענו שאין לנו כל ברירה אלא לדבוק בכללים ששמנו לעצמו כתפיסת עולם".

"התקופה המשותפת שלנו התאפיינה בכמות אדירה וחריגה של אירועים מבצעיים. אתגרים אלו חייבו אותנו להתאמה, עדכון ויצירה של כלי עבודה חדשים ומגוונים. מעבר מתיאור המציאות להשפעה על המציאות. מערך הדוברות היום הוא כלי מבצעי בסל הכלים של מפקדי צה"ל בכל הרמות. אני יודע שפעילותינו הביאה לשינוי בהיערכות האויב, שהצלחנו להוביל מערכי תקשורת בין-לאומיים ואני בטוח שדוברות שקולה ואחראית הצליחה להרחיק מלחמות ועימותים כשהיה ניתן לעשות כך".

מנליס התייחס למחליפו ואמר: "הדי ידידי, אין לי ספק כי בידך הכלים להצעיד את מערך הדוברות קדימה. טוב לצה"ל 2019 שיש לו אותך ואני מקווה שזה לא תפקידך האחרון ובשאיפה גם לא דרגתך האחרונה".

מנליס התייחס לפרישתו לאזרחות ואמר: "אני רונן מנליס, נולדתי בירושלים וגדלתי בבית שמש. בן להורים שעלו מברית המועצות, נכד לניצולי שואה. זכיתי לשרת במדינת ישראל בצה"ל במגוון תפקידי שדה בחיל המודיעין, כעוזרו של הרמטכ"ל גדי איזנקוט וכדובר צה"ל. אני מסיים כ-22 שנות שירות בראש מורם ובגאווה עצומה בעשייתי ובדרכי. אני משאיר את שירותי הצבאי מאחוריי ויוצא לדרך חדשה באזרחות, מתוך אהבה למדינת ישראל ומתוך רצון להמשיך לתרום ככל שניתן להמשך צמיחתה של מדינה שאני רוצה שילדיי יגדלו בה. אפרד מכם במילות שיר ההמתנה שכבר לא תשמעו, כי בטח לא תתקשרו אליי יותר 'שלום לך ארץ נהדרת, עבדך הדל נושא לך שיר מזמור'. מצדיע לכם ואוהב אתכם מאוד".

דובר צה"ל הנכנס, תת-אלוף הדי זילברמן אמר בטקס: "בתחושת גאווה גדולה אני מקבל על עצמי את תפקיד דובר צבא ההגנה לישראל. צבא ההגנה לישראל הינו עמוד התווך של המערכת הביטחונית במדינת ישראל, אירועי החודש האחרון הם דוגמה חיה לכך. צה"ל הוא צבא העם ואני כמי שגדל והתחנך במדינה המופלאה שלנו, נרגש היום להיות דוברו".

"מפקדי המערך וחייליו, הביצועים שלכם יום יום ובמיוחד באירועים מבצעיים, הפכו את מערך דובר צה"ל לכלי מבצעי בעל חשיבות ראשונה במעלה לצה"ל כולו. רונן, אני מלא הערכה לאבני הבניין אותן יצקת, לערכים ולנורמות שטבעת ולהישגים אליהם הגיע מערך דובר צה"ל בתקופתך. תודה גדולה על שנתיים ומחצה של הובלה מקצועית ונחושה ובעיקר על שאתה מעביר לי היום מערך דוברות איכותי, מקצועי וערכי. אני מקבל על עצמי היום את התפקיד, כאשר ברור לי כוחה של המילה, מובנת לי חשיבותו של הסיפור, אך מעל הכל עומדת המחויבות שלי לצה"ל ולאמת", סיים זילברמן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר