הפיגוע בירושלים

מאתר את המחבל, רודף אחריו ומנטרל • תיעוד דרמטי חדש ממצלמות הגוף של השוטר

תיעוד מיוחד חדש ממצלמות הגוף של השוטר שנטרל את המחבל הצעיר שביצע את פיגוע הטרור אתמול בירושלים • מפקד המחוז: "הפגין ערנות, נחישות, חתירה למגע, אומץ לב ותושייה רבה. הירי המדויק ותפקודו המקצועי - הוביל לנטרול המחבל ומנע פגיעה בחפים מפשע" (אקטואליה, ביטחון בארץ VOD)

קובי אטינגר | כיכר השבת |

משטרת ישראל פרסמה היום (ראשון) יממה אחרי פיגוע הטרור בירושלים שבו נפצע באורח קשה צעיר חרדי, תיעוד ממצלמות הגוף של השוטר, בו נראים רגעי נטרול המחבל, במגרש כדורגל לעיני עשרות ילדים.

כזכור, אתמול אחר הצהריים הגיע מחבל (בן 16, תושב ענאתא החדשה) לשטח ציבורי בין רחוב בר-לב לששת הימים בירושלים, ודקר עובר אורח חרדי בגבו באמצעות סכין. מיד לאחר פיגוע הדקירה, המחבל נמלט מהמקום, והצעיר שנדקר פונה עם סכין בגבו באורח קשה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

כוחות משטרה גדולים של מחוז ירושלים בפיקוד מפקד המחוז, הגיעו למקום בתוך זמן קצר, סגרו את זירת האירוע והחלו בגביית עדויות ואיסוף ראיות. כוחות המשטרה החלו בסריקות אחר החשוד במעשה במספר מעגלים בהתאם לתיאור המחבל שהופץ ע״י משל״ט מחוז ירושלים.

פחות משעה לאחר הפיגוע במהלך הסריקות שבוצעו בעקבותיו, שוטר סיור מתחנת שלם של מחוז ירושלים זיהה את המחבל החשוד בדקירה באזור מגרשי הכדורגל בשייח׳ ג’ראח. כשהבחין המחבל בשוטר לא נענה לקריאותיו לעצור ולשכב על הארץ וניסה להימלט רגלית לתוך המגרשים, שעה שילדים ונערים משחקים במקום. השוטר חתר למגע וביצע אחריו מרדף שבמהלכו טיפס השוטר על גדר ורץ בעקבותיו עם נשק שלוף.

בשלב מסוים, המחבל הסתובב לכיוון השוטר עם חפץ בידו והשוטר שחש סכנה לחייו ולסובבים אותו, ביצע ירי מדויק לעברו ונטרל את המחבל. כוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום וחקירת הפיגוע הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים. המחבל נפצע באורח קשה ופונה לקבלת וטיפול רפואי.

בהערכת מצב שהתקיימה אמש בשטח, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן שיבח את תפקוד השוטר שנטרל את המחבל ואמר: ״השוטר שנטרל את המחבל הפגין ערנות, נחישות, חתירה למגע, אומץ לב ותושייה רבה. הירי המדויק ותפקודו המקצועי- הוביל לנטרול המחבל ומנע פגיעה בחפים מפשע שהיוו בסביבתו. כך מצופה מכל שוטר במחוז ירושלים ובמשטרת ישראל. יש להמשיך ולדרוך את השוטרים לערנות מוגברת ודריכות בכל גזרות הפעילות. נמשיך לפעול נגד מחבלים וטרור באשר הם, למען ביטחון אזרחי ישראל״.

זו אינה הפעם הראשונה שבה השוטר מנטרל מחבל שמבצע פיגוע בעיר ירושלים. לפני שבע שנים התרחש בכניסה לעיר ירושלים פיגוע דקירה על אוטובוס (קו 185) במהלכו מחבל דקר חייל וניסה לחטוף את נשקו. השוטר ביחד עם שוטרים נוספים ממחוז ירושלים חתרו למגע לעבר המחבל ולאחר מאבק עמו נטרלו אותו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר