סגולות לז' באדר ולשבת פרשת זכור

בז' באדר, יום פטירתו והולדתו של משה רבינו יש כוח תפילה אדיר, במיוחד לנשים. "עומד משה ומבטל את הגזירה". הסגולות שבשמיעת פרשת זכור בשבת הקרובה: סילוק פחדים, זיכרון וזרע בר קיימא. מה עושים בפרשת זכור? מחיה אקטיבית - לפעולה הפיזית יש כוח אדיר בסילוק הרוע. מאמר מיוחד לז' באדר ולשבת פרשת זכור.

שרי לביא | כיכר השבת |
הכוח של הנשים (צילום: פלאש 90)

היום, יום ז' באדר - כוח תפילה אדיר, במיוחד לנשים. על הסגולות שבשמיעת פרשת זכור בשבת הקרובה: סילוק פחדים, זיכרון וזרע בר קיימא.

משה רבינו ואסתר המלכה - לשניהם יש צוואה מרטיטה.

אסתר אומרת "זכרוני לדורות", תזכרו מה עשיתי בשבילכם. אל תהיו עצובים ומדוכאים. זכרו מה עשיתי בשביל השמחה שלכם.

הצוואה של משה רבינו: "זכרו את בן עמרם שרץ לפנים כסוס במדבר ונפלו עצמותיו במדבר". מה לא עשיתי בשבילכם, 40 שנה עמדתי לפניכם במדבר ובסוף לא זכיתי להיכנס עימכם לארץ ישראל.

כתוב בגמרא במסכת סוטה י"ד - "מפני מה נסתתר קברו של משה מעיני בשר ודם? מפני שגלוי וידוע לפני הקב"ה שעתיד בית המקדש להיחרב ולהגלות את ישראל מארצם, שמא יבואו לקבורתו של משה באותה שעה, ויעמדו בבכיה, ויתחננו למשה ויאמרו לו: משה רבנו עמוד בתפילה בעדנו, ועומד משה ומבטל את הגזרה".

אומנם אין לנו את מקום קבורתו של משה אך יש לנו את תאריך פטירתו. ז' באדר. בערב יום ז' באדר, כך אומר הבן איש חי, מדליקים שני נרות. נר אחד למשה רבינו ונר שני לאסתר המלכה. לא צריך לומר כלום אלא "משה רבינו משה רבינו עמ"י בצער" ועומד משה ומבטל את הגזירה. אין לתאר את מה שעושה משה רבינו בשביל עמו בשמים. כתוב "וימת שם משה" אבל שם הוא לא מת, הוא עושה בשביל עמ"י 'בלאגן' בשמים הוא לא יכול לראות אף אחד בצער. כתוב ש"אין זוית ברקיע שמשה רבינו אינו מתחבט בה עד שבנו לא נענה".

הרב מבריסק היה נכנס לבית הכנסת ואומר: " כל הגברים - נא לצאת, כל הנשים - להיכנס". עכשיו כוח תפילת נשים, תעמדו ותפללו. זה ערב תפילה של ונהפוך הוא.

סגולה מיוחדת לומר את פרק כ"ב בתהילים שחיברה אסתר המלכה "למנצח על איילת השחר". אומרת אסתר: "עד מתי ה' עד מתי בוכות האיילות בלילות, עד מתי תראה את בניך מחכים לשחר"?

3 סגולות של שמיעת פרשת עמלק פרשת זכור

1. סגולה לעקרות ולזרע בר קיימא - אומר בעל השפת אמת "זרע ישראל תלוי במחיית זרעו של עמלק". מי שמונע את השמחה בדרך, את פרי הבטן, זה עמלק. כשמוחים את זרע עמלק זוכים לזרע בר קיימא. מייד בסיום שמיעת פרשת זכור לבקש על העקרות.

2. סגולה לזיכרון - מי שמרגיש שהוא שוכח סגולה לשמוע את פרשת זכור. "זכור לא תשכח" (ובטח כל אלו ששוכחים לא יזכרו את זה עד שבת..)

3. סילוק פחדים - עמלק זה הכוח של המחשבות וההרהורים הרעים. אומר ה"אש קודש" שהיה בשואה - "השואה תיגמר, אבל מי ימחק לנו מהראש את תאי הגזים, מי ימחק לנו את הזיכרון הזה. אנחנו נשאים של צער בלתי נתפס". מי ייתן לתמר פוגל חיים חדשים? מי ימחק לה מהאר-דיסק את המראה הזה. אומר ה"אש קודש": ישועה זה לא מספיק, אני רוצה שתמחק לי את המחשבות הרעות, את הפחדים. את הנפש שלי שכבר הפכה להיות חולה, מחוה תמחה" כשמתחננת אסתר מה היא אומרת? ל"העביר את מחשבת המן האגגי"

מה עושים בפרשת זכור? מחיה אקטיבית - יש הכותבים על הסוליה של הנעל את המילה עמלק ורוקעים ברגליהם כשבעל החזן מגיעה ל"עמלק". הפעולה הפיזית של המחיה עושה המון. הרב יוסף קארו אומר שה"פיו פיו" שהילדים עושים בבית הכנסת בזמן קריאת מגילת אסתר כשמגיעים למילה "המן", זה נהדר. זה הורג את הכוח העמלקי. ההבעה הגופנית - מסלקת רוע.

(מעובד עפ"י שעורה של הרבנית ימימה מזרחי).

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר