בניחום אבלים | תיעוד בלעדי

הגרב"מ אזרחי: "ההנהגה של מרן רה"י זצ"ל בזמן הקורונה - הצילה את עולם הישיבות" 

התיעוד נחשף: זקן 'המועצת' הליטאית, אמר לבני משפחת מרן ראש הישיבה זצוק"ל, כי מי שהציל את עולם הישיבות בתקופת הקורונה, הוא ראש הישיבה; "יש המון דברים שאני לא רוצה להזכיר כאן, דברים שאי אפשר לתאר והחכמה שלו שמרה" | צפו (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

התבטאות נדירה של זקן המועצת הליטאית: ראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, הגיע לנחם את בני משפחת מרן ראש הישיבה זצ"ל, ושם הוא חשף את צפונות ליבו, מה הוא חושב שקרה עם עולם הישיבות בזמן הקורונה.

לקראת סוף הניחום, פנה ראש הישיבה לבני מרן הגר"ג אדלשטיין ואמר להם: "כל ההנהגה שלו בימי הקורונה עם הישיבות, זה הדבר היחידי שממש ששמר על הישיבות, היה יכול להיות מפורק לחלוטין".

ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי | צפו

"והישיבות לא התפרקו", אמר ראש הישיבה והוסיף, "אמנם היה קשה, אבל לא התפרקו, הישיבות עמדו על מקומם בהתמדה, וזה היה עלול חס וחלילה להתפרק, ובחכמה שלו הוא שמר על זה".

עוד אמר ראש הישיבה לבנים: "יש המון דברים שאני לא רוצה להזכיר כאן שהיה עלול לפרוץ דברים שאי אפשר לתאר והחכמה שלו שמרה, לא סתם חכמה, חכמה של תורה, דעת תורה, בדעת נכונה, זה היה כח המוסר שלו".

כזכור וכפי שדווח בהרחבה בזמנו ב'כיכר השבת', בגל הראשון של התפרצות הקורונה, הורה מרן ראש הישיבה זצ"ל, להשאיר את היכלי הישיבות סגורים, מחשש פיקוח נפש בגל השני, ראש הישיבה יצא בהכרזה מיוחדת - והביע את דעתו בעד פתיחת כל היכלי הישיבות לקראת זמן אלול של שנת תשפ"א.

בפתח דבריו, שפורסמו לראשונה ב'כיכר השבת' אמר ראש הישיבה: "ברוך השם זכינו לסייעתא דשמיא, שבתחילת הזמן עכשיו, אלול, אז מסודר כל הישיבות, עם כללי הזהירות, הישיבות ממשיכות בשלמות".

הגרי"ג הוסיף ואמר כי "עד עכשיו היו כל מיני קשיים" - אבל כעת פותחים את כל הישיבות, "בסייעתא דשמיא, א זכות פון אלול, בזכות אלול".

ראש הישיבה הורה לפתוח את הישיבות | צפו

מקורביו של ראש הישיבה, אמרו בזמנו בשיחה עם 'כיכר השבת' כי "מדובר בהוראה דרמטית מראש הישיבה, שכולם זוכרים איך בגל הראשון של הקורונה (מיד אחרי פורים ואף בתחילת זמן קיץ), ראש הישיבה, הוביל את הקו לציית לכל ההנחיות ולסגור את הישיבות. כעת מודיע ראש הישיבה חד משמעית כי כל הישיבות נפתחות בשלמות ולא משאיר מקום לאף מוסד לא לפתוח ולאף תלמיד להחליט להחמיר על עצמו ולא ללכת"..

עוד הוסיפו המקורבים בזמנו ואמרו, "כי לא מדובר רק באמירה. ראש הישיבה מביע כעת פומבית את דעתו, אחרי שדאג בתקופה האחרונה עם וועד הישיבות שתחת חסותו, ועם כל ראשי הישיבות לוודא שכל ישיבה תוכל לפתוח זמן אלול וכל בחור ימצא מסגרת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר