כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
'המבדיל' | צפו

מנכ"ל הרדיו בריאיון מרתק; מילדותו במושב עד עבודתו בכנסת

מי שמוכר שנים רבות כמנכ"ל החזק של 'קול ברמה', מספר על ימי נערותו במושב הקטן, הלימודים בישיבה הבני-ברקית, העבודה בכנסת ואנקדוטות מרתקות מחייו | צפו בריאיון לתוכנית המבדיל (המבדיל)

| כיכר השבת |
אריאל דרעי לצד זלמן שטוב באולפן (אלעד זהבי | מפיק: איציק אוחנה)

השבוע מתארח בתכנית המבדיל אצל האמן זלמן שטוב, מנכ"ל רדיו קול ברמה אריאל דרעי, כדי לספר על המסע מהמושב הקטן שבצפון הארץ דרך עריכת הדין והכנסת, ועד למקום הכי עירוני שיש, הרדיו החרדי הגדול במדינה.

דרעי גדל במושב אדירים שליד עפולה, ועדיין בלב ליבו של המיינסטרים הוא מתפלל שליבו ישאר אי שם במושב. עד היום בביתו של דרעי ישנם עצי פרי רבים שהוא מטפח כצורך קיומי.

אריאל דרעי לצד זלמן שטוב באולפן | צפו בפרק המלא (אלעד זהבי | מפיק: איציק אוחנה)

במושב שמנה כ-60 משפחות שעלו ממרוקו, הילדים היו חלק מכוח העבודה. לפני ההליכה לבית הספר או לישיבה, הילדים מאכילים את הטליים, אוספים ערימות חציר ושאר דברים שנהוגים ברפת. דרעי מספר שאותם זמנים יצרו בו חוסן פנימי אדיר, כך גם לגבי שעות הפעילות הפוריים, בשונה מאנשים עירוניים - מתחילות אצלו מוקדם בכמה שעות.

אחיו של דרעי חזר חזרה למושב, ועד היום, כשמישהו מהמשפחה המורחבת (10 אחים ואחיות) חש את הצורך להרגיש שוב את האדמה, הוא שב אל ביתם של ההורים שלא נמכר עד היום.

לישיבה קטנה דרעי נוסע לבני ברק, נסיעה של 3 שעות, ושם הוא מתוודע לראשונה למתיחויות בין עדות, סטיגמות ומעמדות. לוקח לדרעי זמן להתרגל למציאות החדשה, אך לדבריו, הוריו הם אלו שהקריבו הרבה יותר, כיוון שהלימודים בעיר, רחוק מהבית - הרחיקו מהם גם זוג ידיים עובדות שהיו נחוצות כל כך.

כל אחיו ואחיותיו של דרעי נסעו ללמוד במקומות בהם הייתה יותר תורה, ודרעי מספר על אמו שיום אחד כשאחיו חזר הביתה אחרי שהמשגיח העיף אותו, נסעה חזרה באותו היום, נסיעה של כמה שעות, כדי לומר למשגיח שהוא מחזיר את הילד, ויהי מה. המשגיח לא יכל לעמוד מולה, ואחיו חזר לישיבה.

בעידודה של אשתו ליאורה, דרעי לומד עריכת דין כזוג צעיר, אך כשהוא מסיים את הלימודים, הוא לא ממהר דווקא לעסוק בכך.

דרעי מתחיל לעבוד בכנסת כיועץ פרלמנטרי של מגוון שרים וחברי כנסת, בעיקר מתנועת שס, כשהוא אמון על נושא החקיקה, בין היתר עבד על חוק נהרי שהשפיע מאוד - כעורך דין.

אחרי 11 שנה בכנסת, דרעי עובר למכללה החרדית, שם הוא מקים שלוחות לחרדים שעוסקות בתכנות, ובעיקר - לימודי פסיכולוגיה, שהיו נושא מורכב עקב תכנים שונים שאינם מתאימים לבן תורה, ולדבריו - "פסיכולוגיה היא גולת הכותרת של האקדמיה כנגד העולם הדתי".

אחרי 4 שנים במכללה דרעי עובד למנכ"ל את רדיו קול ברמה. שם הוא לוקח את הכלי החילוני הזה ויוצר בו תוכן יהודי. המעלה הגדולה של הרדיו היא שאדם יכול להקשיב ולעשות דברים אחרים, ודרעי מנצל את זה ליצוק עוד ועוד תוכן משובח.

במגיפת הקורונה הרדיו פותח בית כנסת, ומנסה לאחד את האנשים שנמצאים כל אחד לבדו, בלי המעטפת הכל כך ברורה שהייתה עד היום.

לפני שלש שנים נפתח ערוץ המשנה, רדיו קול פליי שכבש את העולם החרדי בסערה. מטרת הערוץ הייתה להשמיע מוזיקה יהודית איכותית במנעד גוונים רחב מאוד, ושדרנים רבים מעולם המוזיקה ומעולמות אחרים, כשכל שדרן מביא צבע אחר.

הרדיו אף הקים מגזין היוצא לאור פעם בחודש ואשר נחטף בחנויות, בו נכללים חדשות המוזיקה האחרונות, כתבות מעולם המוזיקה ועוד.

"בתכנית האירוח "המבדיל" מתארחים מידי שבוע, יוצרים, אמנים, אנשי תרבות ודמויות שונות מרחבי העולם, שידברו על נקודות אור שונות שפגשו במהלך חייהם. את התכנית מגיש האמן והיוצר זלמן שטוב, בהקדמה של הבדלה בסגנון קרליבך, וברעיון קצר מתוך הפרשה".

שבוע טוב וקיץ בריא, לכם ולכל עם ישראל!

צפו בפרק מרתק

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר