החרדים ונתניהו

ארבעה ימים לבחירות: פאנל פרשנים באולפן 'כיכר השבת'

ההצבעה לבצלאל סמוטריץ', ההימנעות מלהגיע לקלפי, הביקורת על הנציגים החרדים והעימות בין ש"ס ל'דגל התורה' • פאנל הפרשנים באולפן 'כיכר השבת' בהשתתפות הרב יוסף שווינגר ושמעון ברייטקופף, בהגשת ישי כהן (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
(ניהול אולפן: מולי הרשקוביץ. מפיק: איציק אוחנה)

ימים ספורים לפני יום הבוחר, הרב יוסף שווינגר ושמעון ברייטקוף התארחו לפאנל מיוחד באולפן 'כיכר השבת', בהגשת פרשן 'כיכר השבת' ישי כהן, והתייחסו לנושאים הבוערים בציבור החרדי: ההצבעה לבצלאל סמוטריץ', ההימנעות מלהגיע לקלפי, הביקורת על הנציגים החרדים והעימות בין ש"ס ל'דגל התורה'. צפו בפאנל המלא.

קטע מהפאנל

שניכם מכירים את גפני ודרעי, תנו לי דקה על גפני ודקה על דרעי מצה ההבדל בהשקפה ביניהם?

שווינגר: "לדעתי אין שום הבדל בהשקפה, אני חולק על גפני שאמר שיש הבדל לא הבנתי על מה הוא מדבר, אני מכיר את אריה מהיותו בחור בישיבת חברון, אני לא מכיר בן תורה יותר ממנו, בחור שלומד בכל רגע פנוי ואני מוכן שיתחרה עם כל חבר כנסת מדגל התורה ומאגודת ישראל גם בלימוד וגם ביראת שמים וביידישקייט".

ברייטקופף: "אני חושב שמה שהרב גפני התכוון זה שבסוף יהדות התורה פונה לקהל של בני תורה ושס פונה לקהלים יותר רחבים, ולכן שס מטבע הדברים בנושאים שעומדים על הפרק אפילו בנושאי גיוס, ויהדות התורה פונה לקהלים יותר חרדים ולכן קל לה יותר להתבטא בנושאים התורניים והערכיים שעומדים על הפרק בצורה יותר חרדית.

"הוא התכוון שמי שיכול לבטא את העמדה החרדית בצורה יותר תקיפה זה יהדות התורה".

האם אתה חושב ששס התפשרה יותר מיהדות התורה בנושאי דת ומדינה?

"יהדות התורה לאורך השנים מתמקדת בנושאים המהותיים של מעמד בני הישיבות עולם הישיבות ובני התורה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר