מארק צוקרברג בפייסבוקדיווחים: "פייסבוק" שוקלת לשנות את שמה
י"ד בחשוון תשפב | 20.10.21
מארק צוקרברג, מייסד הרשת החברתית הגדולה בעולם, מתכוון בקרוב ממש להודיע על שמה החדש של 'פייסבוק' שיאחד את כל חברות הבת - תחת מותג אחד (דיגיטל, ברשת)
אילוסטרציהעלייה בניסיונות למתקפות סייבר בבתי חוליםכיכר השבת
בסוף השבוע זוהתה עלייה בנסיונות למתקפות סייבר כנגד בתי חולים וארגונים רפואיים. הערכות מוקדמת ותגובה מהירה של צוותי מערך הסייבר בלמה את הנסיונות ולא נגרם נזק (דיגיטל)
נעזרה בסובבים. שקדשפה קשה? הסרטון המשפיל של שקד • צפויאיר טוקר67
סרטון שהופץ מציג את שקד באור מגוחך ומשפיל במיוחד: השרה שהשתתפה בועידה בירושלים, גמגמה קשות באנגלית ונאלצה להיעזר בסובביה. וגם: קרב העוזרים בטוויטר (ברשת)
"מבוא בלימודי אייפון";  בני גנץ לעג לנתניהו"מבוא בלימודי אייפון"; בני גנץ לעג לנתניהושלומי מלוביצקי48
בסרטון קצר שהוציא שר הביטחון בני גנץ הוא לועג ליו"ר האופוזיציה נתניהו ומציג אותו כמי שמאותגר טכנולוגית ואינו יודע להשתמש במכשיר הטלפון שלו. "לא ככה" • צפו (ברשת)
קידמה שצועדת אחורה // ח' רציניקידמה שצועדת אחורה // ח' רציניח' רציני
עולם נקי מהתראות וקרינה סלולארית, כדור בריא וצלול ללמידה ועשיה. שקט. דממה. רוגע ושלווה. נראה לכם?????... // ח' רציני קורץ על אפשרות של קריסה תקשורתית ארוכה ורחבה יותר... (ברשת)
הפצת פייק. אילוסטרציהבמבה הורגת ילדים? • שמועות, פייק-ניוז ומה שביניהםמשה מנס23
תקופות לחץ מאופיינות בעליה דרמטית של שמועות וחדשות כזב. זמני מלחמה או מגיפה שמשתוללת הם כר פורה להפצת שקרים; איך מזהים פייק ומה דרכי ההתמודדות עם שמועות לא נכונות? (ברשת)
וואטסאפ וטלגרםטלגרם עקצה את המתחרה ואטסאפ בטויטרשלומי מלוביצקי5
קריסת פייסבוק, וואטסאפ ואינסטגרם מעוררת סערה ברחבי העולם, ולאחר שרבים הצטרפו לרשת 'טלגרם' המתחרה, החליטה טלגרם לשלוח עקיצה ל'ווטסאפ' בטוויטר (דיגיטל)
נתניהו והאייפון החדשסוף לשמועות: נתניהו הציג את האייפון שלושלומי מלוביצקי23
"איזה דגם?" השאלה שסיקרנה מיליונים בחודשים האחרונים נפתרה כשנתניהו שלף את מכשיר הטלפון החדש שלו. עד כמה זה דרמטי? בביתו עד לא מכבר היה מכשיר זמיר ישן (ארץ)
נפתלי בנטכך השפילו הילדים את ראש הממשלה • צפושלומי מלוביצקי73
"ראש הממשלה נפתלי בנט", סרטון שפורסם ברשת מציג תלמיד כיתה בבית ספר, מבזה את תמונתו של נפתלי בנט שתלתה בכיתה, זאת לקול צחוקם של חברי כיתתו • צפו (רשת)
ח"כ איתמר בן גבירבן גביר רוצה 'וי כחול' בפייסבוק; הם מסרביםשלומי מלוביצקי3
אחרי שסירבה לאמת את חשבונו - יו"ר עוצמה יהודית הודיע כי הגיש תביעה משפטית ויצא במתקפה כנגד הפלטפורמה הפופולארית. "נקדם את חוק "הרשתות החברתיות"" (דיגיטל)
משחק 'ירי בחרדים' שהופץ בטיקטוקהאנטישמיות ב'טיקטוק': זינוק של 912 אחוזיוסי נכטיגל9
הפלטפורמה החברתית שעל גביה התרחש 'טרור הטיקטוק' בערי ישראל, מהווה אכסניה גם לתוכן אנטישמי, הכחשת שואה וסרטונים גזעניים מרחבי העולם - שעוברים ללא בקרה (רשת)
הודעת השגיאההשרתים ג'ימייל ויוטיוב קרסו, ושבו לפעילותמישאל לוי13
מחברת גוגל העולמית לא נמסר הסבר לתקלה הנרחבת, שהופיעה לגולשים ברחבי העולם, שניסו להשתמש באחד מהשרתים הפופולריים, ג'ימייל ויוטיוב, ולא הצליחו (אקטואליה)
גם בקורונה: הסכנה הפסיכולוגית באינטרנטגם בקורונה: הסכנה הפסיכולוגית באינטרנטזאב קרומבי7
הציבור החרדי גולש הרבה יותר ברשת האינטרנט בימים אלו, בעקבות הקורונה • קרמינולוג מומחה מסביר בטור מיוחד על הסכנות הטמונות, וכיצד יש להילחם בהתמכרות הילדים (טור)
2020: הקפידו על הנכתב בהודעת השרשרת2020: הקפידו על הנכתב בהודעת השרשרתבני סולומון6
האינסטינקט הראשוני שלנו גורם לנו לדחות את הנכתב בהודעת השרשרת שרצה בקבוצות במהלך היום, אך ביררנו - והפעם כדאי לכם להקפיד על ההנחיה הכה חשובה (אקטואלי)
מגזין 'כח הפרסום' שועט קדימה לרווחת המגזרמגזין 'כח הפרסום' שועט קדימה לרווחת המגזרכיכר בשיתוף כח הפרסום
מגזין "כח הפרסום" חוגג חנוכה עם 240 עמודים ארוזים בניילון מהודר לקראת כנס יזמות עסקית לגברים יחד עם בנק המזרחי (דיגיטל, מקודם)
ברק ולפיד, ב"אתגר"'אתגר הבקבוק' הוויראלי - מגיע לבחירות 19'יוני גבאי66
יו"ר 'ישראל דמוקרטית' ברק, נתן את הגרסה שלו לאתגר bottletopchallenge - פתיחת בקבוק במכה - והזמין את נתניהו למופע נגדי, אך מי שנענה לו היה לפיד • צפו (ברשת)
שתי הרעיות, ריבלין ונתניהותגובה מקוממת למות נחמה: 'למה לא שרה'יאיר טוקר54
הרשת סוערת: לכתה לעולמה של נחמה ריבלין, רעיית הנשיא, הוציאה מהיוצר והמוזיקאי המוערך אפרים שמיר, פוסט בוטה במיוחד, בו הוא מייחל למותה של אשת ראש הממשלה (ברשת)
מסחר מקוון ענף פורחהמסחר בקניון (לא) מת, יחי המסחר המקווןשלומי נידם
היצרנים הישראלים מגלים את יתרונותיו של השיווק באינטרנט והשוק הולך ומתרחב (דיגיטל, שיווקי)
נתניהוהשיח ברשת - בעדו; ביבי: "מודה על האמון"יאיר טוקר14
ראש הממשלה בנימין נתניהו מודה היום לגולשים הישראלים ברשתות החברתיות, לאחר שמבדיקה מקצועית עולה כי רובם תומכים בגרסתו כי רשויות אכיפת החוק מתנכלות אליו (ברשת)
האחים פורטנוי באולפןשרולי ומנדי פרסמו שיר - אך הוא נמחק • צפוכיכר השבת4
שרולי ומנדי פורטנוי, צמד מוסיקאים-יוצרים, פרסמו מחאה מוסיקלית נגד אפליית דירות מיו"ש באתר Airbnb • השיר הפך לויראלי, פייסבוק מחקה - והנה מחאה חדשה • צפו (דיגיטל)
נתניהו ויונג הופייק צפון קוריאני: 'ציוני מסריח מכשיל הכל'אלי רוטמן7
"נתניהו ציוני מצחין, פושע ושקרן" - הציוץ הבוטה הזה עלה בחשבון טוויטר שמתחזה לזה של שר החוץ הצפון קוריאני. דובר ישראלי רשמי נפל בפח ומיהר להגיב (דיגיטל, ברשת)
הבית הלבןצוות הבית הלבן מפרסם את ציוצי טראמפ עם שגיאותכיכר השבת1
עובדי צוות המדיה של הבית הלבן, שלעיתים מפרסמים את ציוציו של הנשיא דונלד טראמפ בטוויטר, כוללים בהם שגיאות דקדוק מכוונות, בכדי לשקף את סגנונו של טראמפ (דיגיטל)
אילוסטרציה"איראן תתקוף תוך 24 שעות": השקר המבהיליאיר טוקר6
על רקע המתיחות הביטחונית הדרמטית מול איראן, בעקבות התקיפה בסוריה והנאום לאומה של נתניהו, נשלחה לוואטספ "ידיעה" בתפוצה המונית על מלחמה שממש בפתח (חדשות)
עאהד תמימיבגלל הנערה: סמוטריץ' נחסם בטוויטרכיכר השבת14
חשבון הטוויטר של ח"כ בצלאל סמוטריץ' נחסם ל-12 שעות בעקבות ציוץ שכתב על הנערה הפלסטינית עאהד תמימי, כי היתה צריכה לקבל לפחות כדור בפיקה של הברך (דיגיטל)
חצרוני מעל קברי חללים בהר הרצלפייסבוק הסירה את חשבונו של אמיר חצרוניבני סולומון5
האייש שהשתמש ברשת החברתית כדי ליצור קרעים, ופגע בדרך באלפי אנשים ממגזרים שונים קיבל את עונשו לאחר שגולשים רבים התלוננו על התכנים אותם הוא מעלה (ברשת)
גיא לרר "אחד הימים המשמחים בחיי"גיא לרר קיבל לידיו את ניהול "הצינור" בפייסבוקכיכר השבת1
בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק של "הצינור", כתב מגיש הטלוויזיה גיא לרר כי "זה אחד הימים השמחים בחיי" זאת לאחר שניצח את מעסיקיו לשעבר - ערוץ 10, בקרב על הדף (דיגיטל)

עוד כתבות

ברשת

לרשת החברתית ולרשת בכלל יש חיים בפני עצמן. סרטונים ויראלים, חומרים מעניינים וטכנולוגיות חדשות שצצות ועולות רק ברשת בסיקור מיוחד במדור דיגיטל של כיכר השבת.

כיכר facebook
קידמה שצועדת אחורה // ח' רציני
ח' רציני
קידמה שצועדת אחורה // ח' רציני
ב' בחשוון תשפב
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
היזהרו בוואטסאפ'כם // עו"ד יוסף ויצמן
י"ב בשבט תשעח19