בגלל הטלאי: חרם על במבה של 'העדה החרדית'

יוזמה ברשת הפייסבוק קוראת לאזרחים להחרים מוצרים בהכשר העדה החרדית בטענה כי צריכת המוצרים מחזקת את ידי הקיצונים. המוצר הראשון שהוחרם הוא במבה אסם בהכשר הבד"ץ. יוזמי המחאה: "אם הצלחנו להוריד את מחירי הקוטג' אנחנו יכולים לעצור גם את זה. כל מה שצריך לעשות הוא לא לקנות יותר במבה עד שאוסם תוריד את כשרות הבד"ץ"

יוסף פאר | כיכר השבת |

כתגובה לאירועים האחרונים שנקשרו בשמה של 'העדה החרדית' הוקמה קבוצה ברשת ה'פייסבוק' שקוראת לחרם צרכנים על מוצרים בהכשר העדה החרדית.

בקבוצה שהוקמה ועד כה הצטרפו אליה מעל 600 גולשים נכתב: "העדה החרדית היא קהילה סגורה של חרדים קיצונים שמרכזה בשכונת מאה שערים, מדובר בקבוצה קיצונית אשר לא מכירה במדינת ישראל.

"לרוב הקהילה אין שום קשר עם מדינת ישראל, כמו כן, רובם מקפידים שלא לדבר עברית. בד"ץ העדה החרדית הוא המפעל הגדול ביותר של הקהילה והוא פחות או יותר מחזיק אותה מבחינה כלכלית, על חשבוננו כמובן.

"ההכשר שלה נתפס אצל רוב הציבור הדתי והמסורתי כהכשר מחמיר במיוחד והמוניטין שלו הולך לפניו. החברות הגדולות במשק יודעות את זה ומהסיבה הזו קשה מאוד למצוא מוצרים ללא הכשר בד"ץ העדה החרדית".

"לסיכום", כותבים יוזמי הקבוצה, "הקהילה העוינת והאלימה הזו מתקיימת בזכות הכסף שלנו, הגיע הזמן לשים לזה סוף, בכל פעם שאנו קונים במבה אסם בהכשר בד"ץ העדה החרדית, אנחנו נותנים כסף לקיצונים שיורקים על ילדות ומקללים חיילות".

"אם הצלחנו להוריד את מחירי הקוטג' אנחנו יכולים לעצור גם את זה, כל מה שצריך לעשות הוא לא לקנות יותר במבה עד שאסם תוריד את כשרות הבד"ץ ואת מחירי הבמבה".

בקבוצה מבהירים שהם מתנגדים ל"הדרת חרדים": "אין מטרת הקבוצה להדיר את כלל החרדים, ונשמח אם עוד חרדים יתאחדו איתנו נגד אותה קבוצה אלימה שממררת גם את חייהם".

בימים האחרונים קרא גם איש התקשורת החרדי קובי אריאלי להצטרף לחרם.

גורם המקורב לעדה החרדית אמר בתגובה כי הקריאות לחרם מנסות לרכב על גל ההסתה האחרון נגד המגזר החרדי, וכי בעבר היו כבר נסיונות להחרים מוצרים בהכשר העדה החרדית, אך הנסיונות לא צלחו.

כאמור, עד כה הצטרפו ליוזמה מעל 600 גולשים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר