אאא

בחירות 2015: במסגרת המאבק אחר הקול החרדי הנודד, שנע בין אי הצבעה לבין הצבעה לשתי המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה ולמפלגת 'יחד', הצטרף גורם מפתיע, הליכוד. לראשונה מוקם מטה בחירות ייעודי במפלגה חילונית, הפונה למגזר החרדי ומבקש את קולו.

"כיכר השבת" חושף לראשונה, את מבנה מטה הבחירות החרדי בליכוד, שבראשו הוצב חבר הנשיאות יעקב וידר, אשר מנסה לכבוש גם יעדים בהם לליכוד לא הייתה דריסת רגל בעבר, וממנה רכזים בכל האזורים החרדים.

בניגוד למפלגות החרדיות אשר ממקדות את מטה הבחירות ופעילות ההסברה, בעיקר בקרב אברכים, קהילות, חצרות, בחורי ישיבות וחוזרים בתשובה, נראה כי הליכוד פונה בעיקר לנשים החרדיות, סטודנטים, חיילים משוחררים, הציבור החב"די, האנגלו-סאקסי וכן ציבור חרדי המתגורר בהתיישבות.

במסגרת הקמפיין החזותי אותו מובילים פעילים במטה החרדי בליכוד, אף יצאה מודעה אגרסיבית אשר תוקפת את יו"ר ש"ס אריה דרעי, המואשם על ידם כשמאלני. ל"כיכר השבת" נודע כי יו"ר ש"ס לא יהיה היחידי אליו תכוון האש בקמפיין. "תתכוננו להפתעות נוספות", אומר פעיל במטה המדיה.

בסוף השבוע התקיים מפגש ראשוני עם חרדים מתלבטים באלעד, אותו ערך המטה, בהשתתפות ח"כ יריב לוין יו"ר ועדת חוץ וביטחון המשמש גם כיו"ר הסיעה וכמקורבו של ראש הממשלה. מדובר במפגש ראשוני אותו ערכה מפלגה חילונית בעיר חרדית, במטרה להביא מצביעים חרדים להצביע עבורה.

יו"ר המטה יעקב וידר סירב להשיב לשאלת "כיכר השבת" אודות הקמפיין, אולם הבטיח: "אתם תראו עלייה בקרב המצביעים החרדים לליכוד".