אאא

בשנים האחרונות נרשמה עלייה במספר המאובחנים כחולים בשלבים מוקדמים של סרטן הערמונית, זאת בשל שיטות בדיקה חדשות. לצד זאת, המאובחנים כחולים נמצאים בדילמה אם לעבור ניתוח או טיפולי הקרנה - שעלולים לפגוע בתפקוד, או לבחור להישאר ב'מעקב פעיל'. הרוב בוחרים באופציה השנייה, שהסיכון שלה הוא התקדמות של המחלה בגוף.

שיטת טיפול שפיתחו מדעני מכון ויצמן פרופ' אביגדור שרץ ופרופ' יורם סלומון, מאפשרת לחולים בסרטן הערמונית "לחמוק מהברירה הקשה שבין טיפול פולשני ומעקב פעיל ללא טיפול". השיטה, כפי שנכתב באתר המכון, היא טיפול פוטו-דינמי ממוקד בכלי דם בעזרת חומר בשם TOOKAD® Soluble שמאפשרת השמדה נקודתית של בלוטת הערמונית המכילה את הגידול הסרטני מבלי לפגוע בתפקוד ובאיכות החיים.

"יתרה מזאת, שיטת TS-VTP ניתנת ליישום בכל שלב של המעקב הפעיל לאחר שזוהתה התפתחות שלב מוקדם של המחלה במקום לעבור ישירות לחלופות הטיפול המאיימות יותר. ניתן גם לחזור על ההליך, עם אחוזי הצלחה דומים בכל פעם, והשיטה אינה פוסלת כניסה לניתוח להסרת בלוטת הערמונית או טיפול בהקרנה במידה והמחלה ממשיכה להתקדם".

"שיטת TS-VTP" נאמר באתר, "שפותחה קלינית על-ידי חברת Steba Biotech מלוקסמבורג בשיתוף פעולה ארוך-טווח עם מדעני המכון, אושרה לאחרונה על-ידי רשות הבריאות המקסיקנית לטיפול ממוקד בחולים שאובחנו בסרטן הערמונית בשלבי המחלה המוקדמים. התרופה נמצאת כעת בבחינה של סוכנות התרופות האירופית (EMA) המפקחת על אישורי תרופות ומכשור רפואי ב-27 מדינות אירופיות לצורך אישור שימוש לטיפול ממוקד".

ממשלת מקסיקו נתנה את האישור לאחר שנמצא כי בכ-80 אחוז מהחולים לא נצפו גידולים בערמונית בשנה שלאחר הטיפול ולא נתגלו בעיות שונות שנלוות לטיפול בניתוח או הקרנות. "לאחרונה הסתיים בהצלחה באירופה ניסוי קליני נוסף בשלב III שנועד לבחון את התקדמות המחלה בחולים הנמצאים במעקב פעיל בהשוואה לאלו שעברו טיפול בשיטת –VTP—TS. בניסוי זה  השתתפו יותר מ-400 חולים ב-43 בתי חולים  ב-11 מדינות שונות. המעקב נמשך שנתיים והראה גם הוא ריפוי מקומי ללא תופעות לוואי".

איך זה מתבצע? הטיפול נעשה באמצעות "אינפוזיה תוך-וורידית למשך 10 דקות של TOOKAD® Soluble, חומר שאינו רעיל לגידול או לרקמות הבריאות שסביבו אלא אם הוא נחשף לאור. מיד לאחר האינפוזיה מתבצעת חשיפה מבוקרת בת 22 דקות של הרקמה הנגועה לאור בתחום הקרוב לאינפרה-אדום באמצעות סיבים אופטיים מזעריים המוחדרים לגוף החולה. הארת אזור הגידול מעוררת תגובת שרשרת אשר בסופה מושמד הגידול כולו: ראשית קרן האור גורמת לשחרור רדיקליים חופשיים של חמצן וחנקן חד-חמצני, אשר במהרה משמידים את כלי הדם המזינים את רקמת הערמונית הנגועה ובכך מובילים להשמדתה –מבלי לפגוע ברקמות האברים הבריאים הסמוכים" נאמר באתר.

"ההליך הרפואי אורך כ-90 דקות והתרופה עוזבת את מחזור הדם במהירות (תוך שלוש עד ארבע שעות). זוהי פריצת דרך שעשויה להעניק תקווה למאות אלפי גברים ברחבי העולם שאובחנו בשלבים מוקדמים של סרטן הערמונית".

באתר מספרים עוד כי "במחקר שנלווה לפיתוח TS-VTP במכון ויצמן ובמרכז לחקר הסרטן על-שם סלואן קטרינג (MSKCC) בניו יורק, חוקרים מצאו שהתרופה עשויה לעבוד גם במקרים מתקדמים יותר של מחלת הסרטן. בעזרתה של קרן תומפסון, צפויים לצאת השנה לדרך ארבעה מחקרים בשלבים שונים של מחלת הסרטן במרכז סלואן קטרינג".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לא חשבנו לעצמנו, 'איך נרפא את סרטן הערמונית'", צוטט באתר פרופ' שרץ. "היינו סקרנים לגבי האפשרות למצוא שיטה שתשלב בין עקרונות המרת אור פוטוסינטתית לידע שלנו על סרטן כדי להשמיד באופן ממוקד רקמות סרטניות מבלי להרוס את הרקמות הבריאות שמסביבן".

פרופ' יורם סלומון צוטט באתר המכון כאומר: "לאחר שמאירים את מולקולות ה-TS המצויות בגידול, נחסמת למעשה את אספקת הדם לגידול ובכך נוצרת תגובת שרשרת המשמידה בסופו של דבר את הגידול ברמת דיוק מדהימה, רצף האירועים שנולד כתוצאה מפעולה זו היה חסר-תקדים וזכה לניתוח מעמיק. המנגנון כולו ופרוטוקול הטיפול שפיתחנו בהתאמה מייצגים גישה ייחודית בקרב טיפולים נגד גידולים סרטניים, ואנחנו מאוד גאים בתוצאה."

רפאל הררי, הבעלים של Steba Biotech שהשקיעה בפרויקט, צוטט כאומר כי "בחנתי בזהירות רבה את הרעיון והאמנתי בלב שלם שהוא יכול להציע את הטיפול המתאים בד בבד עם שימור איכות החיים של החולה... בכנות, לא ציפיתי שיידרשו כמה מאות מיליוני דולרים ושני עשורים בכדי לתרגם את הרעיון למוצר ולעבור את כל הליך האישורים. עם זאת, האמנו ברעיון וידענו שחשוב לפתח אמצעים יעילים למניעת התפתחות סרטן תוך כדי שימור בריאות הגבר ואיכות חייו.. הצלחנו לפתח מערכת יחסים אישית ומקצועית טובה מאוד בין אביגדור, יורם ואנוכי, ואנשי חברת ידע סייעו לנו רבות במהלך הכשלונות וההצלחות שידענו בדרך".

אמיר נייברג מנכ"ל ידע אמר כי: "יש לנו מערכת יחסים קרובה ופורה עם Steba שנמשכת יותר מ-20 שנה. המחויבות של בעלי המניות בחברה לפרויקט, מערכת היחסים האישית ושיתוף הפעולה האפקטיבי עם מדעני המכון וידע הם שאפשרו את ההישג הנכבד הזה".