אאא

השינוי במגזר החרדי וההבנה כי יש לטפל בתופעות בעייתיות וחמורות של תקיפת ילדות ולהתייחס אליהן בכובד ראש ובמבט נוכח ואמיץ זאת בעקבות מעשי התקיפה של מבוגרים שפגעו בהתעללות חמורה בילדים וילדות מחלחלים גם לדרגי השטח ולמוסדות החינוך.

אמש (שלישי) חשף "כיכר השבת" מכתב שקבלו הורים לילדה בכיתה א' במודיעין עילית מטעם מנהלת בית הספר ובו פירוט המידע על תוכנית "מוגנות" שנועדה לחשוף בצורה מבוקרת את התלמידות לנושאי ההטרדות מצד אנשים זרים והסכנה שבדבר וכן עיקרי הכללים שהבת למדה שיסייעו לה להישמר ולהתגונן. 

כעת אנו מפרסמים לראשונה מכתב עם כללים דומים אך מפורטים יותר שנשלח על ידי הנהלת בית ספר בית יעקב באלעד אל הורי התלמידות, ובו שורת כללים לזהירות מפני תקיפות בידי גורמים זרים.

ואלו כללי הזהירות:

1. כל ילדה חייבת ליידע את ההורים היכן היא נמצאת בכל שעה, למשל: אם החברה מזמינה אחר הלימודים (או בזמן אחר) אפשר ללכת רק בהסכמת ההורים.

אין להשתהות בשום מקום ללא רשות ההורים ובלי שההורים יידעו היכן ילדתם נמצאת (גם בזמני החופשה).

מסמך הכללים להורים
מסמך הכללים להורים

2. אל תיקחי ואל תקבלי מאדם שאינך מכירה המנסה לתת או לקנות לך משהו.

3. אם מישהו מנסה להוליך אותך בניגוד לרצונך תצעקי וברחי מיד.

4. אם מישהו ניסה לעשות לך דבר בניגוד לרצונך, ספרי מיד להורים או למבוגר שאת סומכת עליו.

5. אל תבטיחי לאף אחד לשמור סוד, ואם הוכרחת להבטיח (הבטחה הניתנת בכפייה - אינה הבטחה) מותר וחובה לספר להורים או למורות - אין סוד מפני ההורים!

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

6. אל תמסרי את כתובתך למי שאינך מכירה.

תקיפת ילד בחיידר בארה"ב (מתוך מצלמות אבטחה)

7. בכל מקרה של ספק סרבי והגידי לא באופן מוחלט.

8. אין לשוטט ואין ללכת במקומות שוממים מאנשים, ואפילו בין בניינים.

9. היזהרי מאדם מוכר או בלתי מוכר לך ואל תתפתי להתלוות אליו, אף שפונה אלייך בידידות. נתקי קשר, התרחקי ממנו ומסרי להורייך.

10. חסד זהו דבר גדול ונשגב! אבל מוזר וחשוד שמבוגר מבקש מילדה עזרה, או מבקש להוליכה לכתובת מסויימת. אל תסכימי בשום אופן לבקשה מסוג זה ואמרי 'אין לי רשות'.