אאא

האם הטענות על "לב טהור" התבררו כעלילה? מתברר כי הרשויות בישראל בדקו את רוב הטענות שהועלו נגד אנשי הכת, וכל הטענות הקשות נמצאו לא נכונות.

בשנים האחרונות ניהלו בני משפחה של חברי הכת הקיצונית מאבק להחזרת בני משפחתם, בקנדה ובגוטמלה ערוצים שונים ערכו תחקירים נגד הקהילה והתקיימו דיונים בבתי משפט, אך כעת מסתמן מהפך בכל הקשור לחשדות.‏

בהודעה לתקשורת ששוגרה על ידי משרד החוץ ומשרד המשפטים נכתב כי "בשנים האחרונות הועלו בפני הרשויות בישראל חשדות חמורים בכל הקשור למתרחש בקרב קהילת "לב טהור". חשדות אלה כללו בין היתר, חשש לנישואי קטינים ואלימות פיזית ונפשית כנגד חברי הקהילה.

"משרד החוץ, פרקליטות המדינה, משרד הרווחה ומשטרת ישראל עוקבים מזה מספר שנים אחר ההתפתחויות בקהילה ועומדים בקשר עם הרשויות הרלוונטיות במדינות בהן הם מתגוררים, ראשית בקנדה וכיום בגואטמלה".

כך זה נראה מבפנים: העיתונאית שנכנסה לתוך 'לב טהור' (Inside LTז)

עוד נמסר כי "בעקבות חשדות שעלו גם בקרב רשויות החוק של גואטמלה, החליטו לאחרונה רשויות גואטמלה לקדם מספר פעולות חקירה כנגד חברי הקהילה, ובכלל זה כניסה למספר מבנים בהם שוהים חברי הקהילה. כניסת רשויות גואטמלה למתחם הקהילה כללה גורמי רפואה, עובדים סוציאליים, מתורגמנים ועוד. מדינת ישראל עמדה בקשר רציף עם רשויות גואטמלה סביב פעולות החקירה שהן ביצעו, באמצעות משלחת אנשי מקצוע ממשרדי הממשלה הרלוונטיים שיצאה למקום, ואשר קיבלה עדכון מהרשויות על המתרחש.

"המשלחת הישראלית עקבה מקרוב אחר פעילות רשויות האכיפה המקומיות ואף נזדמן לנציגים מטעם המדינה להתרשם באורח בלתי אמצעי אחר מצבם של דיירי הקהילה והילדים".

במשרדים מודיעים כי "התרשמותם של כלל הגורמים הינה כי בשלב זה של החקירה לא נמצאו ראיות המבססות את החשדות החמורים שהועלו. עם זאת החקירה בגואטמלה עדיין נמשכת. יובהר כי ככל הידוע לרשויות מדינת ישראל, לא נעצרו חשודים ולא הוצאו קטינים מחזקת הוריהם".

ממשרדי החוץ והמשפטים נמסר עוד כי "רשויות מדינת ישראל תמשכנה לעמוד בקשר עם רשויות גואטמלה ולעקוב אחר ההתפתחויות, הכל בכפוף לחוק המקומי ובמטרה להבטיח את שלומם של אזרחים ישראליים, רבים מהם קטינים, המצויים במתחם קהילת לב טהור בגואטמלה".