אאא

לפני כארבע שנים השיקה גוגל את שירות ההודעות Hangouts שנועד להחליף את שירות Google Talk הוותיק לצדו של שירוי המייל הפופלריים ג'ימייל. למרות שכבר אז אותתה החברה כי ימיו של המסנג'ר הישן שלה ספורים, רק עכשיו הגיעה ההודעה הרשמית על סגירתו של Google Talk באופן סופי. החל מ-26 ביוני השירות לא יהיה זמין עוד למשתמשים שיאלצו לעבור לשירות החדש יותר אך הדומה להפליא לשירות הקודם.

למעשה אין למשתמשים סיבה אמיתית שלא לעבור לשירות החדש יותר שכן גם אלו ששמרו בעקשנות על השימוש ב-Google Talk, יגלו לאחר סגירת השירות כי חשבונם הועבר באופן אוטומטי לשירות Hangouts המודרני יותר, לרבות היסטוריית השיחות וכל אנשי הקשר שלהם כך שלא תיגרם להם אי נוחות. משתמשי אנדרואיד שהוסיפו לעבוד עם האפליקציה הרשמית של Google Talk ולא עדכנו אותה ל-Hangouts, יאלצו כעת לעשות זאת או שלא יוכלו יותר לשוחח עם חבריהם.

בגוגל מנסים לעשות מעט סדר במגוון שירותי ההודעות אותם החברה מציעה, אולם גם לאחר סגירתו של Google Talk נותרת החברה עם לא פחות מחמש אפליקציות מסרים שונות. לצד Hangouts, אותה מייעדים בגוגל למקומות עבודה וארגונים, מציעה החברה גם את Allo ו-Duo המיועדות לשיחות פרטיות, Android Messages המטפלת במשלוח הודעות SMS, ו-Google Voice המתמקדת בשיחות קוליות למכשירי טלפון רגילים.