אאא

הגאון רבי ישראל מאיר לאו, הרב הראשי לישראל לשעבר ורבה הנוכחי של תל אביב יפו, יפרוש מחר (רביעי) מתפקידו - כך נודע ל"כיכר השבת". פרישתו של הרב לאו מגיעה בעקבות הגיעו לגיל 80, אז הוא מסיים את תפקידו במוסד הרבנות לאחר עשרות שנים בתפקידים שונים, במרכזם כאמור תפקיד הרב הראשי לישראל לצד הראשון לציון הגאון רבי אליהו בקשי דורון.

הרב לאו ייפרד מחר ממועצת הרבנות הראשית, בכנס חגיגי במנהרות הכותל לציון יום ירושלים. לאחר מכן, בעוד מספר ימים, ייפרד באופן רשמי מתפקידו במועצה הדתית תל אביב-יפו.

בתפקידו כרב ראשי לצד הרב בקשי דורון (פלאש 90)
בתפקידו כרב ראשי לצד הרב בקשי דורון (פלאש 90)
הגדלה

הרב לאו זכה למה שרבים אחרים לא זכו - בנו הגאון רבי דוד לאו נבחר לתפקיד הרב הראשי לישראל עוד בחייו, לצד הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף שנבחר שבועות לפני פטירת אביו מרן פוסק הדור הגאון רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל.

הרב לאו, חתן פרס ישראל ויו"ר מועצת יד ושם, נחשב לאחת הדמויות התורניות האהובות ביותר בישראל, וכדמות המחברת בין היהדות החרדית לישראליות. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהכתרת בנו לרב הראשי (פלאש 90)
בהכתרת בנו לרב הראשי (פלאש 90)
הגדלה

בין תפקידיו הרבניים לפי סדר המינויים: רבה של צפון תל אביב. רבה של נתניה. חבר מועצת הרבנות הראשית. רבה של תל אביב- יפו. הרב הראשי לישראל, ושוב חזרה לתפקיד רבה של תל אביב - יפו. 

עם פרישתו של הרב לאו מתפקידו, יחל מרוץ לבחירת רב חדש לתל אביב. טרם ברור כיצד יראה המירוץ, האם ראש העיר בכלל יאפשר את קיום הבחירות, האם החרדים ידרשו רב חרדי, ואם כן: ספרדי או אשכנזי?. עם זאת, שמות שהועלו לאחרונה כאופציה לתפקיד, היו הגאונים רבי דוד יוסף ורבי יהודה דרעי.

נפרדים. הרב לאו (פלאש 90)
נפרדים. הרב לאו (פלאש 90)
הגדלה

יצוין כי במידה וייבחר רב ראשי ספרדי לתל אביב, הרי שהוא יזכה לחבוש מצנפת וללבוש גלימה - בדומה ללבוש של הראשון לציון והרב הראשי לישראל, דבר שמוסיף ליוקרת התפקיד.