אאא

איסמעיל הנייה מבטיח היום (רביעי) כי ארגון הטרור חמאס' שהוא מבכיריו, יהרוס את חגיגות העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים כחלק מהכרת האמריקנים בעיר כבירת ישראל.

"העם שלנו יקלקל לכיבוש שתי חגיגות: חגיגת כיבוש פלסטין וחגיגת העברת השגרירות האמריקאית לירושלים", אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס, בנאומו לפני זמן קצר.

באשר ל'צעדת השיבה', ההתגרות המתמשכת של צעירי עזה בסמוך לגבול עם ישראל, אמר הנייה: "היא תתפשט לגדה המערבית ולפלסטינים בתפוצות, ותכשיל את העסקאות של טראמפ".

"אנחנו מברכים את הצעירים שעל הגבול המזרחי של רצועת עזה. צעדת השיבה תימשך גם לאחר 'יום הנכבה', כי יש לה מטרות אסטרטגיות" - הודיע לראשונה בכיר החמאס על שינוי בתוכנית כפי שהוצהרה מראש.

 מראות "צעדת השיבה" (צילום ארכיון: דובר צה"ל)

עוד לפני איום ברור זה שמשמיע כעת הנייה, שמתכוין לפעולות טרור נגד ישראל, אותה הוא אף האשים בחיסול מדען החמאס במלזיה, החלה מערכת הביטחון בישראל להתכונן לימים המתוחים של העברת השגרירות האמריקנית.

בחודש הבא, שכבר זכה לכינוי "מאי האיום", צפויה סדרת ימים רצופה שכל אחד מהם לכשעצמו נפיץ עבור המערכת הביטחונית: ב-13 למאי, יום ראשון בשבוע, חל 'יום ירושלים', למחרת - העברת שגרירות ארה"ב לבירה, יום לאחר מכן - 'יום הנכבה', ביום שלמחרת - העברת שגרירות גוואטמלה לירושלים ואת השבוע סוגר יום שישי הראשון של הרמדאן.