אאא

במוקד 101 של מד"א מרחב נגב התקבל בצהריים (רביעי) דיווח על נער מהפזורה הבדואית שנסחף מספר ק"מ בנחל ממשית.

מתנדבי יחידת החילוץ הר הנגב הצליחו לאתרו בגדת הנחל, סמוך לכניסה למעלה עקרבים ליד מסילת הרכבת. הם משו אותו מהמים, אך התברר כי הוא במצב אנוש. גם פעולות ההחייאה לא הועילו, ומותו נקבע בידי חובשים ופראמדיקים של מד"א, בסיוע יחידת חילוץ ורופא צבאי.

בזירה אחרת, באזור הרשיידה, מזרחית למעלה עמוס שבגוש עציון, חיפשו מתנדבי יחידת החילוץ עציון מחוז ש"י ילדה פלסטינית שעלה חשש כי נסחפה בשיטפון. לאחר זמן רב, היא אותרה כשהיא רטובה לחלוטין אך בריאה ושלמה, באזור החצצון.

מדוברות המשטרה נמסר: "במוקד המשטרה התקבל דיווח אודות פלסטינית שככל הנראה נסחפה בשיטפון סמוך למעלה עמוס. כוחות משטרה בסיוע מתנדבי יחידת חילוץ עציון וכוחות צה"ל ערכו סריקות ופעלו באזור לאיתור הצעירה".

בהמשך כאמור דיווחה יחידת חילוץ עציון, כי "לאחר פעילות מאומצת של המתנדבים, כוחות צה"ל, מד"א ומשטרה, אותרה הנערה באזור החצצון".

זירת החיפושים ליד מעלה עמוס (צילום: יחידת החילוץ עציון מחוז ש''י)
זירת החיפושים ליד מעלה עמוס (צילום: יחידת החילוץ עציון מחוז ש"י)
הגדלה

בתוך כך, מבית הספר ידלין בראשון לציון הגיע דיווח ללוחמי האש על הצפת מים במקלט בו שוהים ילדים. לאחר שהם הגיעו למקום, החל בדקות האחרונות חילוצם של הילדים מהמקום.

עוד קודם, טופלו על ידי חובשים ופאראמדיקים של מד"א כ-60 בני נוער, מורים ומדריכים, סמוך לכפר נוקדים בנגב, שם הם נלכדו באוטובוס שנקלע לשטפונות עזים. 45 מתוכם פונו לבית החולים סורוקה, כשהם סובלים מהיפתורמיה קלה, וכן גבר כבן 40 נפגע באורח קל בגפיים. 

נחל ממשית השוצף
נחל ממשית השוצף
הגדלה

 חובש רפואת חירום במד"א, אמיר אבו סיאם, תיאר: "לתחנת מד"א בעיר הגיעו עשרות בני נוער ממרכז הארץ שהיו בטיול שנתי ונקלעו לשיטפון עקב גשם וברד חזק שהחל לרדת באזור. הכנסנו את בני הנוער שסבלנו מהיפותרמיה קלה לתחנה, הבאנו להם שמיכות יבשות על מנת שיתחממו ואנחנו מפנים אותם באמבולנסים של מד"א ובאוטובוס שעליו יהיו חובשים של מד"א לבי"ח סורוקה להמשך בדיקות".

פאראמדיק מד"א דוראל אזואן סיפר: "כ-20 מבני הנוער שחולצו מהנחל פונו לאורחן סמוך לכפר הנוקדים שם הם קיבלו שמיכות ושתיה חמה. בדקנו את כולם שהיו בהכרה מלאה וסבלו מהיפתורמיה קלה. 3 מתוכם נזקקו לטיפול רפואי ופונו באמבולנס מד"א להמשך טיפול בבי"ח סורוקה".