אאא

עמיתי קורס 'משפיעים - חרדים לשירות המדינה ולשלטון המקומי', שנמצא במוקד עתירה משפטית קנטרנית שהגישה 'שדולת הנשים', סיירו אמש (ראשון) במשרד החינוך בירושלים במסגרת יום הכשרה שעסק במערכת החינוך הישראלית.

במשרד החינוך, נפגשו העמיתים עם ראשי אגפים ובכירים נוספים במשרד. בהמשך, נטלו חלק בפאנל על מדיניות וזרמים במערכת החינוך בהשתתפות מנהלי בתי ספר ממגזרים שונים, בהם גם מנהלת בית ספר חרדי באלעד ומנהלת בית ספר תיכון ערבי ברמלה.

לקראת סוף יום ההכשרה במשרד החינוך, הופתעו העמיתים כאשר סגן שר החינוך מאיר פרוש, ירד ממשרדו על מנת לחזק את ידיהם לקראת המשך הדיונים המשפטיים בעניינם וחלק איתם מניסיונו הרב בשירות הציבורי.

לדברי פרוש, במוסדות הממשלתיים השונים, כמעט ואין עובדים חרדים אשר התקבלו לעבודה בדרך המלך. "ב-70% מהמשרדים, אין פקיד חרדי אחד. לא כזה שאני מיניתי אותו, או שגפני או דרעי או ליצמן... אלא אדם חרדי שהמשרד בחר בו".

"תאמינו לי", המשיך פרוש, "לא יושבים שם אלופים, לא תתי אלופים ולא אלופי משנה. למה אין שם פקיד חרדי אחד?... כך גם בלשכה המשפטית, למה אין יועץ משפטי חרדי אחד בכל הקבוצה הזאת שיושבת שם?".

בהמשך דבריו, עמד סגן השר על הציפיות הגדולות שיש לחברה החרדית ולמדינה מהם. "כאשר אתם תיכנסו לעבודה ויתחילו להכיר בתועלת המירבית שאפשר להפיק מכם, זה יעזור לתהליך שאני מצפה לו... להוכיח שגם אדם חרדי יכול לנהל עסק".