אאא

פנים חדשות: על פי המסתמן, ואם לא יחולו שינויים נוספים, מנהל סניף דגל התורה בירושלים איציק ברנר ימונה ליו"ר הרשימה בגבעת זאב ואף יקבל ככל הנראה את תפקיד הסגן בבחירות הבאות.

ברנר נחשב לאחד הפעילים המשופשפים והמנוסים בדגל התורה הירושלמית, וכתושב רמות הוא ניהל מערכות רבות לטובת תושבי השכונה, במקביל לניהול הסניף המקומי של התנועה הליטאית בירושלים.

ברנר צפוי לעבור להתגורר בגבעת זאב, ולהצעיד את הקהילה הליטאית המתפתחת ביישוב. מינויו של ברנר נרקם דווקא ביוזמת רבני היישוב ובראשם הגאון רבי אריה זילברשטיין, שפנו לח"כ משה גפני עם ההצעה.

המינוי רקם עור וגידים בעקבות שיחות שקיים ברנר עם חברי ועדת הרבנים בירושלים וח"כ משה גפני, שלאחריהם הוחלט בדגל התורה לקדם את מינויו - שיובא להכרעתו הסופית של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשל איכלוס השכונה, מעריכים בדגל התורה כי כוחה של יהדות התורה יגדל משני מנדטים לארבעה, כך שהיא תקבל את תפקיד הסגן - שיוענק לברנר.

בגבעת זאב מכהן כיום ראש המועצה יוסי אברהמי, שקיבל בבחירות האחרונות את ברכתם של מועצת גדולי התורה ובראשם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל.

בקואליציה שלו ישנם שבעה חברים מתוך 11, כשליהדות התורה שני נציגים: שלמה בריזל נציג חסידות קרלין ונחום גליס נציג כל הקהילות בגבעת זאב מטעם דגל התורה.

את תגובתו של איציק ברנר לא היה ניתן להשיג עד לפרסום הכתבה, לכשתתקבל - נפרסמה.