אאא

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (חמישי) למתקפה האווירית - חסרת התקדים מזה עשרות שנים - על מטרות איראניות ברחבי סוריה, והעביר מסר מאיים לאיראנים: "אם אצלנו יירד גשם - אצלכם יהיה מבול".

במהלך דברים שנשא בכנס הרצליה אמר ליברמן: "אנחנו לא מנסים לבנות גבול חדש ולא מנסים להתרחב, בניגוד לאיראנים. מי שמנסה כל הזמן להתפשט וליצור שליחים חדשים וליצור חזיתות ללא הרף זו איראן". לדבריו: "פגענו כמעט בכל התשתיות האיראניות בסוריה. עליהם להבין: אם אצלנו יהיה גשם, אצלם יהיה מבול".

שר הביטחון הוסיף כי: "אנחנו רואים לא את זה רק כלפי מדינת ישראל, אנחנו רואים איראנים פועלים בתימן, בעיראק, בלבנון וגם באפריקה. איראן זו באמת מדינה שהיום אולי היא היחידה שמייצגת את גם הקיצוניות לא רק באידואולוגיה אלא גם בפעלתנות וגם בנכונות להקריב את האזרחים של עצמה, את עתידה למען אותה אידיאולוגיה קיצונית".

ליברמן התייחס למה שצפוי להתרחש בתקופה הקרובה ואמר: "אני מזהיר משאננות וזחיחות דעת, זה לא ניצחון סוחף. הכול מוגבל לעימות בינינו לבין כוח קודס האיראני בסוריה. כולם רוצים לתחום את העימות למשבצת הזאת. אני בטוח שגם באיראן לא כולם מסכימים לפעלתנות של כוח קודס בסוריה".

"אין לנו עניין לכבוש את סוריה" הדגיש שר הביטחון: "אנחנו לא מתערבים במלחמת האזרחים, אנחנו לא מתערבים אצל שכנינו. אנחנו מקוים שיום אחד הם יפסיקו לדבר על השמדת ישראל. אין לנו עניין להסלים, אבל צריך להיות ממוקדים. זה אויב עיקש שמנסה לפגוע בנו הרבה שנים. זה שלב חדש ואני אומר צריך לשמור על זהירות וצניעות ולא להיסחף. אני מקווה שהצלחנו לסיים בשלב זה את הפרק החדש בעמידה שלנו נגד הקיצוניות האיראנית".