אאא

יממה לאחר ההסלמה הדרמטית בצפון הארץ שבמרכזה, לראשונה ירי של עשרות רקטות איראניות לעבר רמת הגולן, שרי הקבינט המדיני ביטחוני קיבלו הצהריים (חמישי) הודעה כי הקבינט יתכנס לדיון בשעה 18:00 בקרייה בתל אביב. 

כזכור, מוקדם יותר התייחס השר אריה דרעי, החרדי היחיד בקבינט, להתפתחויות בגבול הצפוני ואמר: "ישראל לא רוצה מלחמה, לא ששה אלי קרב, אבל לא נאפשר לאיראן להתבסס בסוריה, לסכן ולאיים על ישראל ועל אזרחיה". דרעי הוסיף: "לא ניתן לאיראנים לגדל עוד נסראללה בסוריה שיאיים עלינו".

שר הביטחון אביגדור ליברמן שיגר מסר מאיים וחד משמעי ואמר בכנס הרצליה:"אנחנו לא מנסים לבנות גבול חדש ולא מנסים להתרחב, בניגוד לאיראנים. מי שמנסה כל הזמן להתפשט וליצור שליחים חדשים וליצור חזיתות ללא הרף זו איראן". לדבריו: "פגענו כמעט בכל התשתיות האיראניות בסוריה. עליהם להבין: אם אצלנו יהיה גשם, אצלם יהיה מבול".

 במהלך הלילה, כח קודס של איראן שיגר מטח רקטות משטח סוריה לעבר מדינת ישראל, מערכת כיפת ברזל ביצעה מספר ירוטים אך רוב הטילים נפלו בשטח סוריה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כתגובה, פתח צה"ל במבצע אווירי כאשר מטוסי הקרב תקפו עשרות יעדים צבאיים השייכים לכוח קודס האיראני בשטח סוריה.

"התקיפה האיראנית לעבר ישראל הלילה", סיכמו בצה"ל, "היא הוכחה נוספת וברורה לכוונה העומדת מאחורי התבססות הכוחות האיראניים בסוריה ולסכנה שהם מהווים לישראל וליציבות האזורית.

"צה"ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול כל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי ישראל".