אאא

אתמול (שני) סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר התקבלה קריאה אצל מתנדבי משטרת ישראל מיחידת החילוץ הר הנגב אודות שני נעדרים, גבר ואישה, שלא נוצר עימם קשר מאז יום א' בבוקר.

על פי הדיווח ב-ynet, השניים נרשמו לבית מלון באזור ובדרכם למקום הלינה החליטו לעשות טיול רגלי. אחרי צעידה של כ-15 קילומטרים, הבינו בני הזוג כי טעו והחליטו להקים לעצמם מחסה בגדה של נחל נקרות. הם העבירו את יום שני בשטח, וקיוו שמטיילים יעברו במקום ויסייעו להם. ואולם, בעקבות החום הכבד לא חלפו באזור מטיילים.

בני משפחה של השניים גילו שהם לא הגיעו למלון שבו הזמינו חדר ובעקבות כך חששו לשלומם. הקרובים פנו למשטרה והודיעו כי השניים נעלמו. בעקבות כך הופעלה יחידת חילוץ הר הנגב, שפתחה אתמול בחיפושים אחר בני הזוג.

האיכון הטלפוני הצביע על כך שהשניים שהו באזור מצפה רמון. מתנדב יחידת החילוץ דובי רול סיפר: "מצאנו את הרכב שלהם חונה בתחילת המסלול כמו שחשבנו. לא היו כל רמזים שיש בעיה. צוותי סריקות התחילו לסרוק את מסלול פרסת נקרות, וכשהבנו שאת המסלול שאנחנו מכירים לא פקד איש - התחלנו להרחיב את המעגלים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מסוק משטרתי שסייע בסריקות איתר את בני הזוג בעקבות הכנת כתובת המצוקה הבינלאומית. השניים אף נופפו לכיוון המסוק במרץ. המתנדב רול ציין כי "הם היו אחרי יומיים וחצי בשטח, כמעט בלי מים. זה התחיל להדאיג אותנו ולכן העלינו מסוק של המשטרה. בסריקות עם המסוק הרחבנו את מעגל החיפוש. הסייר שלנו זיהה אותם מהמסוק".

על מצבם של בני הזוג סיפר רול: "הגבר סיפר שהוא מת מרעב וצד לטאות, היא לא הסכימה. הם היו מיובשים לגמרי וקיבלו אינפוזיה. הם הועלו למסוק שפינה אותם לתחנת מד"א במצפה רמון". משם פונו כאמור השניים לבית החולים סורוקה במצב קל.

אמיר גלילי, גם הוא מתנדב ביחידת החילוץ, סיפר: "הם בעצם פספסו פנייה וירדו בתוך נחל נקרות. היו להם מים, אבל בוודאי לא מספיק לשהות של שלושה ימים. הם עשו דבר מאוד חשוב - ירדו במקום, חיכו ולא המשיכו ללכת. ברגע שהבינו את הטעות המשמעותית, הם פשוט ישבו במקום אחד מוצל וחיכו. ככה היה לנו הרבה יותר קל למצוא אותם".