אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בימים האחרונים עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, וביקש להאיץ את ניסוח חוק הגיוס - כך מדווח הערב (שלישי) אתר "וואלה!". על פי הדיווח, גורמים במפלגות החרדיות אמרו כי נתניהו הבהיר לליברמן ש"אין מקום למשחקים פוליטיים" בכל הקשור לקידום החוק בכנסת.

כזכור, אמש התייחס השר ליברמן לעבודה על חוק הגיוס ואמר בישיבת הסיעה של מפלגתו כי "זה לקראת סיום. מדובר בניסוחים אחרונים. ההתרשמות שלי היא שהצוות פועל תחת גישה אחידה". בלשכת ליברמן הגיבו לדיווח על בקשת נתניהו להאיץ את ניסוח החוק ואמרו כי "שר הביטחון אינו מתייחס לשיחותיו עם ראש הממשלה".

 האיום: אם חוק הגיוס לא יסתדר - נלך לבחירות (צילום ארכיון: כיכר השבת)

הצוות ששר הביטחון ליברמן הקים בשנה האחרונה נמצא בימים אלו בגיבוש הניסוחים האחרונים של טיוטת הצעת החוק. לאחר שהניסוח יסתיים, הוא יועבר לאישור הרמטכ"ל וגורמים נוספים.

בשבוע שעבר הזהירו חברי הכנסת החרדים כי לא ישארו בקואליציה במידה והחוק לא יאושר. במכתב ששלחו חברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן נאמר: "למרות טרדותיך הרבים, אנו מבקשים להסב את תשומת לבך לדבר החשוב והיסודי אשר הוא יקר לנו מכל. אנו מסיימים כעת שלוש שנים מעת שכוננה ממשלה זו בראשותך. כזכור, בעת המשא ומתן הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד היה לפנינו הנושא המרכזי שבלעדיו לא היינו חלק בקואליציה זו, והוא הסדרת מעמד בני הישיבות מול שלטונות הגיוס".

"לולא הסעיף שנקבע בהסכם הקואליציוני בנושא מעמד בני הישיבות לא היינו שותפים לקואליציה, וכך היא ההנחיה גם לגבי העתיד. אנו מלאי תקווה שאכן מה שהובטח בנושא זה יקוים, ואנו מצפים לתגובתך" כתבו הח"כים החרדים לנתניהו.