אאא

הנסיך וויליאם, דוכס קיימברידג', יגיע לביקור בישראל וברשות הפלסטינית בשבוע האחרון של יוני. כך נמסר מארמון קנזינגטון. הנסיך יחל את ביקורו ב-24 ביוני בעמאן, בירת ירדן, משם יגיע לביקור בתל אביב ובירושלים בישראל, וברמאללה שבשטחי הרשות הפלסטינית. הנסיך יסיים את ביקורו באזור ב-28 ביוני.

הרעייה קייט מידלטון, קתרין דוכסית קיימברידג', ילדה בחודש שעבר את ילדם השלישי לואי, נמצאת בחופשת לידה ולא תגיע לביקור במזרח התיכון. לוויליאם יתלווה אחד הדיפלומטים המנוסים בבריטניה, שגריר המדינה לשעבר בארצות הברית דיוויד מנינג, שב"דיילי מייל" תיארו אותו כמעין "מנטור" לנסיך.

לפי ההערכות בעיתוני בריטניה, וויליאם יפגוש את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת הנשיא ראובן ריבלין ויבקר ביד ושם וגם בהר הזיתים, שם קבורה סבתו של אביו הנסיכה אליס, חסידת אומות עולם שעצמותיה נטמנו בירושלים. בביקורו ברשות הפלסטינית הוא צפוי לפגוש את הנשיא אבו מאזן ולבקר בבית לחם ובכנסיית המולד.

הנסיך יהיה בן המלוכה הראשון שמבקר בישראל וברשות הפלסטינית במסגרת ביקור רשמי. אביו, הנסיך צ'ארלס, הגיע להלווייתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס ב-2016, אך כאדם פרטי ולא בביקור רשמי. גם הוא ביקר ביקור חפוז בקברה של אמו.

ההודעה על ביקורו של הנסיך פורסמה בתחילת חודש מרץ, אך לא תחילה לא ניתנו התאריכים המדויקים של הגעתו לאזור. בהודעה שפרסמה שגרירות בריטניה נכתב: "הוד מעלתו, הנסיך וויליאם, הדוכס מקיימברידג', יבקר הקיץ בישראל, בירדן וברשות הפלסטינית. הביקור ייערך לבקשת ממשלת הוד מלכותה והתקבל בברכה על ידי הרשויות בישראל, בירדן וברשות הפלסטינית. פרטים נוספים יוכרזו בבוא העת".

הנסיך וויליאם עורך ביקורים רבים במדינות בעולם בשליחותה של המלכה. ביקורים אלה נועדו להכשיר אותו ליום שבו יירש את כתר ויהפוך למלך בריטניה. הביקור הצפוי שלו בארץ הוא סימן נוסף ליחסים החמים השוררים בין בריטניה וישראל, בפרט בזמן הממשלה הנוכחית הפרו-ישראלית.

המלכה אליזבת בת ה-91 עלתה לכתר הבריטי ב-1953 ומאז רשמה מספר הנסיעות הממלכתיות הגבוה בהיסטוריה - בין השאר בירדן, סעודיה, כוויית ובחריין - אך בישראל מעולם לא ביקרה למרות ההזמנות הרבות שישראל ניסתה ליצור במהלך השנים. בני משפחתה קיימו ביקורים רשמיים באיראן (כולל פגישה בין הנסיך צ'רלס לנשיא חאתמי), מצרים ואיחוד האמירויות.

ב-2006, בעת חגיגות יום הולדתה ה-80 של המלכה, הסביר שגריר בריטניה בארץ דאז, סיימון מקדונלד, כי ביקור רשמי של בן משפחת המלוכה בישראל ייערך רק לאחר שיכונן שלום ואם את זה לא יבינו בשמאל הישראלי כהישג של מדיניותו של נתניהו, כנראה שהוא לעולם לא יצליח לשכנע אותם.