אאא

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, הנחה אחר הצהריים (ראשון) את נציבת שירות בתי הסוהר, רב-גונדר עפרה קלינגר, למנוע ממחבלי החמאס בכלא הישראלי לצפות באליפות העולם בכדורגל -ה"מונדיאל" שיתקיים בחודש יוני הקרוב. "אין לי שום כוונה לאפשר למחבלי חמאס לצפות במונדיאל, בשעה שגופותיהם של חיילינו מוחזקות בעזה ביחד עם אזרחינו החטופים", אמר השר.

בדיון המיוחד שכינס השר ארדן השתתפו גם הגורמים המשפטיים הרלוונטיים, והוחלט גם לבחון את האפשרות המשפטית לשנות את התקנות הקיימות כיום, כך שיתאפשר למנוע צפייה בטלוויזיה ובערוצים ספציפיים מכלל האסירים הביטחוניים, מצב שאינו מתקיים כיום בהתאם לדין.

כיום, אחד הערוצים שמותרים לצפייה הוא ערוץ התאגיד "כאן", שבו ככל הנראה ישודר השנה המונדיאל שמתקיים מידי ארבע שנים. בשב"ס לא התכוונו לשנות את הערוצים של האסירים אך החלטתו של ארדן תשנה זאת.

הנחיית השר התקבלה במטרה להכביד את הלחץ על אסירי חמאס ובתיאום עם מתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, בשעה שגופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול הי"ד מוחזקות עדיין בידי ארגון הטרור, ביחד עם אברה מנגיסטו והישאם א-סייד שנחטפו. ההחלטה מצטרפת לשורה של צעדים שהתקבלו בשנים האחרונות נגד אסירי חמאס, ובהם: הפסקת ביקורי משפחות מחבלי חמאס-עזה, אי החזרת גופות מחבלים וצמצום תנאי המאסר של מחבלים למינימום הנדרש שהדין הבינלאומי מחייב.

בישיבה שכונסה היום במשרד לביטחון הפנים, עלה עוד כי בעקבות תקנות משנת 1997, יש חובה לאפשר לעצורים לצפות בטלוויזיה. מכיוון שאין הפרדה בשב"ס בין עצירים לאסירים ביטחוניים, אין אפשרות מעשית למנוע מאסירים ביטחוניים לצפות בערוצים המוקרנים בטלוויזיה. בעקבות כך, הנחה השר את הגורמים המשפטיים במשרד לביטחון הפנים לקדם את שינוי התקנות כך שיוקנה שיקול דעת רחב לשב"ס בנוגע לערוצים המשודרים.

"מי שהוציא את עצמו ממשפחת העמים ודבק בתרבות של רצח וטרור, לא אמור ליהנות מתחרות ספורט בינלאומית שמחברת עמים שונים ברחבי העולם", אמר השר ארדן, "נמשיך להכביד את היד על אסירי ארגון הטרור חמאס, ולבחון החמרה גם בתנאי המאסר של אסירים ביטחוניים מארגונים אחרים".