אאא

הסלמה בדרום: סמוך לשעה 22:30, נורה מטח רקטות כבד לעבר אשקלון, נתיבות וישובי עוטף עזה. עד כה לא ידוע על נפגעים או נזק. מוקדם יותר, לראשונה מאז מבצע 'צוק איתן', ארגון הטרור חמאס נטל אחריות רשמית על ירי רקטות לעבר שטח מדינת ישראל.

הלילה נשמעו אזעקות באשקלון, באר גנים. בית הגדי, נתיבות. מרכז הנגב, אבשלום, דקל, יבול, יתד, פרי גן, שדי אברהם, תלמי יוסף, איזור תעשייה אשקלון, זוהר, יד נתן, כוכב מיכאל, נגבה, נהורה, נוגה, עוצם, מרכז הנגב ובעוטף עזה.

בהודעה משותפת שפורסמה הערב (שלישי) על ידי דוברי ארגוני חמאס והג'יהאד האיסלאמי, לקחו הארגונים אחריות משותפת לירי. יצוין, כי במהלך היום נורו כשמונים טילים ופצצות מרגמה לעוטף עזה. 

יירוטים בדרום, היום (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
יירוטים בדרום, היום (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
הגדלה

בהודעה נכתב: "גדודי אל-קסאם ופלוגות ירושלים לוקחים אחריות על הפצצת יעדים צבאיים ויישובים באזור רצועת עזה בעשרות טילים לאורך היום. זאת בתגובה לתוקפנות הציונית והפשעים נגד עמנו ואנשי ההתנגדות, שהאחרון שבהם היה תקיפת המוצבים הצבאיים של שתי הזרועות הצבאיות - מה שגרם למותם של כמה לוחמים בתוך המוצבים. זאת בנוסף לפשעים שמבצע האויב נגד עמנו בצעדות השיבה לאורך הרצועה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ארגוני הטרור הוסיפו כי: "ישראל היא זו שהתחילה בסבב התוקפנות, בניסיון לברוח מתשלום המחיר על פשעיה נגד האזרחים המפגינים בדרכי שלום. תגובתנו היום היא הצהרה כי לא ניתן לשתוק על פשעים אלה בשום מצב. ההתנגדות מנהלת את המערכה מול ישראל באופן שמשרת את האינטרסים של העם הפלסטיני והיא לא תאפשר לה לכפות משוואות חדשות של שפיכות דמים".

 הרמטכ"ל בשטח (דובר צה"ל)

"אנו מזהירים את ישראל מפני המשך התקיפה של עמנו. כל האופציות פתוחות בפני ההתנגדות - הפצצה תיענה בהפצצה ודם בדם. נבדוק במשוואה הזאת - יהיה אשר יהיה המחיר", סיימו.

מוקדם יותר אמר דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס, כי "מה שראינו היום החל משעות הבוקר הוא מתקפת טרור חמורה על מדינת ישראל. לא נאפשר זאת. מדובר באובדן שליטה של חמאס -  אחרי שנכשל בניסיון לחצות את הגדר ולבצע פיגועים הוא בוחר בדרך של טרור תלול מסלול".