אאא

הותר לפרסום: במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי נחשפה וסוכלה בשבועות האחרונים פעילותה של תשתית טרור אשר הוכוונה על ידי פעיל טרור מסוריה. על פי כוחות הביטחון המחבלים תכננו בין היתר לפגוע ראש הממשלה בנימין נתניהו ובראש עיריית ירושלים ניר ברקת. 

במסגרת חקירת השב"כ, נעצר לחקירה מחמד ג'מאל רשדה יליד 1988, תושב מחנה הפליטים שעפאט אשר במזרח ירושלים, בעל ת.ז ישראלית, שישב בכלא הישראלי בשל פעילות טרור קודמת.

מחקירת השב"כ עלה, כי על פי הכוונת גורמי טרור מחו"ל, תכנן מחמד לבצע פיגועי טרור משמעותיים כנגד מגוון יעדים, בהם פגיעה באישים בכירים - ראש הממשלה בנימין נתניהו, וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

כמו כן, עלה כי מחמד רשדה תכנן פיגועי טרור נגד מבנים השייכים לקונסוליה האמריקאית וכנגד משלחת של נציגים קנדיים השוהים בירושלים, במטרה לאמן את כוחות הרש"פ בגדה. לטובת קידום חלק מהפיגועים, התכוונו המחבלים להכניס לישראל פעיל טרור מירדן.

עוד עלה בחקירה, כי מחמד רשדה ביצע מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין אודות היעדים נגדם תכנן לבצע פיגועים, בהוראתו של פעיל הטרור מסוריה שהכווין אותו כל העת.

בהמשך, נעצרו חשודים נוספים אשר בחקירתם אומתו החשדות ונוסף מידע הנוגע לפעילות התשתית. מעצר החשודים סיכל, בטרם מימוש, פעילות טרור משמעותית אותה ביקשה התשתית לקדם.

כתבי אישום כנגד המעורבים הוגשו בשבוע שעבר. 

 ברקת מודה לשב"כ על סיכול ההתנקשות בו (צילום: דוברות עיריית ירושלים)

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הגיב ואמר: "השב"כ שלנו הוא מהטובים בעולם. לכל אורך הטיפול באיום עודכנתי וידעתי שכשהשב"כ בתמונה והמשטרה בשטח אני יכול לסמוך עליהם ולישון בשקט ובביטחון. בכל התקופה הזו התעקשתי לא לשנות כלום בסדר היום שלי כי אסור לתת לטרור להכתיב לנו את סדר היום. 

"יידע כל מי שחושב לשנות מציאות באמצעות טרור שטעות גדולה בידו. לא רק שהוא לא יצליח, אלא סופו להיתפס על ידי כוחות הביטחון ולהיענש במלוא החומרה. אנחנו לעומת זאת, נמשיך לבנות ולפתח את ירושלים ואת מדינת ישראל ושום איום לא ירתיע אותנו".