אאא

הקרב באלעד • פרסום ראשון: בעוד ראשי ש"ס פעלו לאחדות מול הרבנים אברג'ל בעיר נתיבות, שם מקווים כי תרוץ רשימה אחת בה יתמכו כל רבני העיר, הרי שבשאר חלקי הארץ, במקומות בהם מחזיקים הרבנים אברג'ל בכוח לא מבוטל, תמיכתם בש"ס אינה מובטחת.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי עדיין שואף להריץ מועמד לראשות העיר אלעד, מול ראש העיר המכהן ישראל פרוש, אלא שאמש (ראשון) קיבל פרוש תמיכה משמעותית.

הגאון הרב יוסף חיים אברג'ל הוזמן לביתו של חבר מועצת העיר ומקורבו של ראש העיר, אבי דיין. הקונספט: שיעור תורה, הכותרת: תמיכה בראש העיר ישראל פרוש.

בדבריו, הרעיף הרב אברג'ל דברי שבח על ראש העיר ואף חיזקו ברבים להמשך קדנציה נוספת: "מה נברך אתכם? יברך השם שהעיר הקדושה הזו אלעד, מלאה יראת שמים, מלאה קדושה, מלאה ברכה. יזכה רבי ישראל שלנו - עוד קרנו תרום בכבוד עד 100 שנה אחרי ביאת משיח צדקנו".

לפני מספר חודשים הגיע השר דרעי לסיור בעיר נתיבות כאורחו של ראש העיר יחיאל זוהר, זאת לאחר שנים של מתיחות ומתקפות מצד ראש העיר על שר הפנים. במהלך הסיור הגיע השר דרעי לביקור במוסדות 'רב פעלים' בראשות הרבנים אברג'ל, ביקור הנחשב לדרמטי בכל הקשור לבחירות בעיר.

אחת הדרישות המרכזיות של הרבנים אברג'ל הייתה לקיים את צוואת אביהם ולתמוך פומבית ביחיאל זוהר, ואכן לפני מספר ימים הודיע דרעי על תמיכה בזוהר לראשות העיר מה שסולל את הדרך לרשימה מאוחדת בעיר נתיבות.