אאא

דחאם אל־ג'פראן אל־ענזי, סופר מיוחס ובעל קשרים בבית המלוכה הסעודי, קורא לנסיך ויורש העצר מוחמד בן-סלמאן להיענות להצעת ח"כ יוסי יונה ולנאום בכנסת ישראל.

אל-ענזי, שידוע כתומך ישראל, מצטרף לקולות הסעודיים הפרו-ישראליים וקורא לכינון יחסים נורמליים עם מדינת ישראל. במאמר שפרסם, כתב כי ריאד מאמינה בתוכנית שלום כדי להילחם במשותף נגד כוחות האיסלאם הקיצוני ותנועות טרור. לדבריו, חמאס, האחים המוסלמים, חיזבאללה, אל־קאעידה ודאע"ש הינם "ארגוני טרור הסוחרים בסוגיה הפלסטינית, ומשתמשים בשיח של הונאה כדי לשכנע את פשוטי העם".

"יש לנו אינטרס לכונן יחסים נורמליים עם ישראל, מאחר שמדובר במדינה משפיעה מאוד", פרסם העיתונאי באתר "אל חליג'", ולא שכח לציין, כי ערב הסעודית תיזקק לעזרת ישראל בנושא האיראני: "אנחנו זקוקים לבעלת ברית כמו ישראל, לצורך מאבק בפרויקט הפרסי וגם בפרויקט העותמאני באזור". 

דגלי ישראל וסעודיה (צילום: Shutterstock)
דגלי ישראל וסעודיה (צילום: Shutterstock)
הגדלה

"כסעודים, אין לנו בעיה עם היהודים והישראלים, שמכנים אותנו 'בני דודים'", כתב העיתונאי והוסיף, "אני בטוח שהעם הישראלי רוצה שלום, בדיוק כמו העם הסעודי. הכדור כעת נמצא במגרש של ההנהגה הישראלית וממשלת ישראל".

"נשמח מאוד לראות שגרירות ישראלית בריאד ושגרירות סעודית במערב ירושלים. נשמח לטייל במדינת ישראל, לראות את המים, הירק והפנים היפות. קיוויתי שזה ייעשה כבר לפני שנים, הדגשתי זאת בכמה מאמרים ובראיונות טלוויזיוניים - שהסעודים אינם אויבים או שונאים את ישראל והעם שלה", מספר אל-ענזי בטורו. "יהיה לי הכבוד להיות השגריר הראשון של ארצי בישראל, שדגל ארצי יונף בישראל ושדגל ישראל יונף בריאד. אנו רוצים לחיות חיי שלום ואהבה, שיתוף פעולה תעשייתי וחיים טובים לשני העמים".