אאא

דיווח ראשוני: הופעלה אזעקת 'צבע אדום' במועצות האזוריות גולן ועמק הירדן. מדובר צה"ל נמסר, האזעקה במועצות האזוריות גולן ועמק הירדן הופעלה כתוצאה משיגור טיל פטריוט לעבר כלי טיס בלתי מאויש שהתקרב משטח סוריה. 

"לפני זמן קצר יירט צה"ל באמצעות סוללת פטריוט כלי טיס בלתי מאויש שחדר מכיוון סוריה לעבר שטח ישראל. מערכות ההגנה זיהו את האיום ועקבו אחריו. צה"ל לא יאפשר הפרה של הריבונות האווירית של מדינת ישראל ויפעל נגד כל נסיון לפגיעה באזרחיה", מסר דובר צה"ל.

 תושבים בטבריה ראו את היירוט של טיל הפטריוט מעל שמי הכנרת, ואף הצליחו לתעד אותו.

לאחר מכן ביקשה משטרת ישראל נמסר מכל כלי השיט הנמצאים באגם הכנרת, לצאת מהמים בשל פעילות מבצעית.. "ציבור הימאים מתבקש להישמע להוראות כוחות הביטחון", נמסר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהמשך הערב, נמצאו חלק משרידי המל"ט בשטח קיבוץ האון, שבמועצה האזורית עמק הירדן.

 חיפושי המסוק מעל הכנרת ומציאת השרידים בקיבוץ האון (צילום: אריה יעקב 'מבוא חמה', ל'חדשות בזמן' / מועצה אזורית עמק הירדן)

בתדרוך לכתבים לאחר התקרית, אמר דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס: "זוהה כלי טייס בלתי מאויש שטס ל'אזור החיץ'. הוקפצו רביעיית מטוסי קרב ושני מסוקים, כאשר במקביל הכינו את סוללת הפטריוט - ששיגרה טיל אחד מאזור צפת, שפגע ויירט את הכטב"מ".

"מדובר ככל הנראה במל"ט איסוף בלתי חמוש, וחתיכות ממנו נפלו מדרום לכנרת. עדיין לא יודעים להעריך האם מדובר בטעות או בפעולה מכוונת". הדובר הדגיש, כי הכטב"מ היה לאורך כל הדרך במעקב, והוא יורט כ-10 קילומטר בתוך שטח ישראל.

"בדקנו גם את האפשרות שמדובר בכלי טייס רוסי", הוסיף תא"ל מנליס, שאמר עוד: "לא מדובר במחדל".