אאא

למרות הסערה והביקורת הרבות שחטפו, במפלגת 'הבית היהודי' בירושלים החליטו להחזיר את הקמפיין המסית נגד החרדים. במודעה שהופצה הערב נכתב: "רק בית יהודי מנצח יבלום את השפעת החרדים בעיר". כך נחשף הערב (ג') ברשת 'קו עיתונות'.

בסטיקר החדש נראים שלושת המועמדים לראשות העיר ללא התחפושת לחרדי. כזכור, בקמפיין במהדורתו הראשונה שנחשף אתמול (שני) ב'ידיעות אחרונות', הוצגו המועמדים לראשות העיר, השר זאב אלקין, משה ליאון ועופר ברקוביץ', עם לבוש חרדי ופאות ארוכות לצד הכיתוב: "בזמן שהם חרדים לגורלם, רק בית יהודי חזק יבלום את השפעת החרדים".

לאחר פרסום הקמפיין המסית, הגיבו פוליטיקאים, אישי ציבור ועיתונאים וגינו את הקמפיין המסית. אלא שלמרות זאת החליטו בבית היהודי הירושלמי להחזיר את הקמפיין.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מ'הבית היהודי' הגיב הערב (ג') בשיחה עם 'כיכר השבת' ואמר: "התקבלה החלטה מפלגתית לעצור את מימון המפלגות לבית היהודי בירושלים". לדברי סמוטריץ', "הקמפיין זוכה לגינויים מקיר לקיר במפלגה, כל עוד הקמפיין המסית יימשך הם לא יזכו לתקצוב". אומר סמוטריץ'.

בסיעה המקומית ניסו להסביר את הקמפיין המסית כי "זה אינטרס עליון של תושבי ירושלים והציונות הדתית שירושלים לא תהפוך לבני ברק. אין לנו דבר וחצי דבר נגד החרדים אך מציאות החיים מוכיחה שהפיכת ירושלים ליותר ויותר חרדית מרחיקה ממנה את הציבור הציוני והחילוני".

צפו גם:

 עופר ברקוביץ בראיון ל"כיכר השבת"