אאא

בפעם הראשונה, עיתונאי איראני בכיר הגיע לישראל לראיון עם שר הביטחון, אביגדור ליברמן. הראיון התקיים השבוע בלשכת שר הביטחון, בקריה שבתל-אביב.

המראיין הוא מהרד מירדמאדי, המשמש כעורך הראשי של 'רדיו פארדה' ('מחר' בפרסית), רדיו שמשדר מהעיר פראג לעשרות מיליוני איראנים. תחנת הרדיו הוקמה ב-2002 בתמיכת הממשל האמריקני, כדי לשמש ככלי תקשורת חופשי לאזרחי איראן. הוא נחשב לאחד מכלי התקשורת האנטי-ממשלתיים הגדולים והמשפיעים באיראן.

בישראל מציינים כי מדובר בפעם הראשונה שעיתונאי איראני מבקר בלשכת שר הביטחון. בראיון, שהתקיים בחלקו בפרסית ובחלקו באנגלית, ושפורסם הבוקר בשפה הפרסית באתר האינטרנט של 'רדיו פארדה', ביקש שר הביטחון להעביר מסר לאזרחי איראן.

לדברי ליברמן: "אנחנו מקווים שהמסר שלנו הוא מאוד ברור: נעשה את הכל על מנת למנוע כל ניסיון איראני להקים בסוריה בסיסי צבא, או להביא ממדינות אחרות מיליציות שיעיות שיאיימו על ישראל".

לדבריו, "איראן היא מדינה ריבונית, וזכותה לקיים קשרים דיפלומטיים וכלכליים עם סוריה. אך לעולם לא נסכים לנוכחות צבאית איראנית על אדמת סוריה ולא נשלים עם המאמצים של איראן לפגוע בישראל, ולערער את היציבות במזרח התיכון".

שר הביטחון ליברמן הוסיף ופנה לעם האיראני: "איראן משקיעה בטרור, במקום לדאוג למקומות עבודה לדור הצעיר. במקום לפתח את הכלכלה והמדע, המשטר האיראני משקיע רק בתרגילים צבאיים ובטרור".

"זהו משטר פנאטי שבזבז עד היום, בסוריה בלבד, יותר מ-13 מיליארד דולר, ומוציא בכל שנה למעלה מ-2 מיליארד דולר על מימון טרור בכל המזרח התיכון", אמר ליברמן.

"זה נגד האינטרס של העם האיראני. מדוע מדינה עם עתודות נפט מהגדולות בעולם משקיעה כל כך הרבה בתכנית גרעין ובפיתוח טילים בליסטיים?" סיים שר הביטחון.