אאא

התאונה הקשה בירושלים: א. עד ראייה לתאונה במסגרתה עיתונאי אירופי שיכור דרס למוות יהודי חרדי בירושלים, שיחזר בשיחה עם "כיכר השבת" את המראות. "הגופה של הנדרס היתה שרועה במקום, ומתוך שלוליות הדם בצבצו כיפתו השחורה ונעלי השבת. זה היה מחזה נוראי ומזעזע".

לדברי עד הראייה שמתגורר בסמוך, ובשיחה עם "כיכר השבת" עדיין נשמע טראומתי מהמראות הקשים, שני אופנוענים שהתחרו ביניהם במעלה רחוב אגרון סיפרו לאחר האסון, כי רכב שנהגו היה כנראה שתוי ניסה לפגוע בהם, וכשהוא הגיע לצומת למעלה, חצה אותו במהירות מטורפת, באור אדום, ואז פגע במתפלל החרדי, ורכבו העיף אותו באוויר.

מוקדם יותר ובצעד חריג, השופט מרדכי כדורי החליט לשחרר את הנהג החשוד בתאונה ל-10 ימי מעצר בית אצל סגן הקונסול הספרדי. "אין ספק שיש חשד סביר לביצוע העבירה, אך לנוכח היעדר עבר פלילי - ניתן להשלים את החקירה בחלופת מעצר".

עם זאת, בית המשפטי הוציא צו עיכוב ביצוע להחלטה, בכדי לאפשר למשטרה לערער עד מחר ב-10:00.

יצוין, כי חלק מבני משפחתו הקרובים של ההרוג אינם בארה"ב, מאחר והגיעו עמו ארצה או מתגוררים בישראל. בשל כך הם כבר יודעו על גודל האסון, ואף נקראו למכון לרפואה משפטית באבו כביר כדי לזהות את גופת יקירם. יתר בני המשפחה, ישמעו על הטרגדיה רק אם צאת החג השני בארה"ב.