אאא

בעוד הציבור החרדי מפולג באשר לתמיכה במועמד ישראל פרוש בעיר אלעד וביוסי דייטש בירושלים, כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ' קרא לפעול עבור המועמדים החסידיים בירושלים ובאלעד.

בשיחה שנשא האדמו"ר בטיש נעילת החג בבית מדרשו במרכז חסידי ויז'ניץ בבני ברק הביע האדמו"ר את כאבו על כך שאין אחדות במערכת הבחירות הנוכחית, וקרא לפעול עבור יוסי דייטש בירושלים וישראל פרוש בעיר אלעד, זאת למרות שאין בשלב זה הודעה רשמית של מועצת גדולי התורה.

בדבריו אמר האדמו"ר: "אני לא רוצה להיכנס לפוליטיקות וכד' אך לצערי נודע לי שכל הניסיונות עד לרגע האחרון להגיע להסכמים למען השלום בעיר אלעד כשלו, ולכן יצאו למערכת בחירות, אך אנו בשביל הכרת הטוב וקידוש שם שמים נעשה הכל למען הצלחתו של ישראל פרוש אשר אין צורך להרחיב על פעילותיו הברוכות למען כלל תושבי העיר". 

עוד הוסיף והתייחס למערכה בירושלים: "וכן בעיר ירושלים אשר לא יכול להיות יותר כבוד שמים מאשר שאברך חסידי יעמוד בראשות העירייה, עסקן אשר יראתו קודמת לחכמתו, ועומד הוא ומשרת את כלל ישראל בכל מאודו, ולכן נעשה הכל למען היבחרו ולמען הצלחת המערכה"

האדמו"ר הוסיף כי מעבר לתושבי ירושלים ואלעד אשר שם עיקרי המערכה בבחירות הנוכחיות מבקש הוא מכלל החסידים תושבי שאר הערים בארץ לשאת שכם אחד עם אחיהם ולצאת לירושלים ואלעד ולעשות יותר מכפי יכולתם הן ביום הבחירות והן בעבודות המטה לפני הבחירות.

יצוין כי במהלך הטיש נכחו ישראל פרוש ויוסי דייטש לצד פטרונם הפוליטי – סגן שר החינוך מאיר פרוש.