אאא

לוחמי צה"ל עצרו הצהריים (רביעי) שני מחבלים שחצו את גדר המערכת והצליחו להיכנס לשטח מדינת ישראל. על אחד המחבלים נתפס סכין.

מדובר צה"ל נמסר: "לוחמי צה"ל עצרו שני חשודים שזוהו חוצים את גדר המערכת מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. על אחד החשודים נתפס סכין. החשודים נעצרו בסמוך לנקודת החצייה והועברו לתחקור כוחות הביטחון". 

יצוין כי בימים אלו, לאחר תקופת רגיעה, טרור הבלונים חזר, ובדרום הארץ מדווחים על שריפות רבות שפורצות כתוצאה מבלוני תבערה שנחתו בשטח ישראל. 

כזכור, אמש פרצה מהומה כאשר שר הביטחון אביגדור ליברמן והשר נפתלי בנט התעמתו סביב התנהלות ליברמן מול חמאס. בנט טען: "מהרגע הראשון קבעתי שצריך לירות במשגרי עפיפוני הנפץ, ובמקום זאת ליברמן מבליג ומשדר חולשה. מי שמשגר בלון עם מטען נפץ הוא מחבל שיש לחסלו ולא 'ילד תמים'.  בשל מדיניות החולשה של ליברמן חמאס נעשה חצוף יותר מיום ליום".

בנט הוסיף כי: "בימים האחרונים מחבלי חמאס משגרים מאות (!) בלוני תבערה ונפץ מעל תושבי ישובי עוטף עזה; מחבלים מפרקים גדר, משליכים מטענים ורימונים ויוצאים משם ללא שריטה. הגיע הזמן למדיניות ברזל ימנית".

ליברמן התבטא מנגד: "נפתלי בנט התחיל את קמפיין הבחירות שלו. הוא לא מדבר בכלל על חינוך. הוא מוכן להקריב את החינוך ואת הביטחון כדי להרוויח מנדט אחד".